W Szwecji potwierdzono 261 zachorowań na koronawirusa

Jedna osoba w Sztokholmie, która zachorowała na covid-19, nie była za granicą ani nie miała kontaktu z innymi osobami zakażonymi koronawirusem.

W całym kraju potwierdzono 261 przypadków, z czego 147 w regionie Sztokholmu. Jednocześnie Agencja Zdrowia Publicznego podtrzymuje ryzyko publicznego rozpowszechnienia wirusa na poziomie „umiarkowanym”.

Tylko w dniu dzisiejszym odnotowano 58 nowych zachorowań z czego 32 w samym Sztokholmie. Na chwilę obecną w Szwecji tylko jedna osoba została wyleczona, nikt nie umarł.

Pacjent, który został potwierdzony w poniedziałek na koronawirusa w szpitalu Sankt Göran w Sztokholmie, nie podróżował za granicę ani nie miał bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną po podróży za granicę.

„Można zinterpretować to jako pierwszy przypadek infekcji domowej, ale jeszcze tego nie wiemy”, powiedział lekarz Per Follin, lekarz chorób zakaźnych, dla agencji TT.

Szwedzkie władze ds. Zdrowia uważają, że ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w Szwecji jest „umiarkowane”, co stanowi średni poziom w pięciostopniowej skali i zostało uaktualnione z „niskiego” 2 marca. 

Zwiększająca się liczba zarażonych osób oraz potwierdzony przypadek osoby, która nie była za granicą ani nie miała kontaktu z innymi osobami zakażonymi koronawirusem może spowodować, że poziom ryzyka w Szwecji będzie uznane jako „bardzo wysokie”. 

Linie lotnicze SAS w tym miesiącu zaplanowało odwołać 2000, tym samym, SAS potwierdził, że dwóch z ich pracowników zostało zainfekowanych wirusem.

Liczba zachowanych osób podana jest według aktualnych doniesień medialnych, liczba podana w artykule może się różnić z informacją zamieszczoną na mapie koronawirusa, która aktualizowana jest według raportów przekazywanych dla WHO z pewnym opóźnieniem.

Szwecja: Puste półki w aptekach
Koronawirus i kwestia pracy zdalnej

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji W Szwecji potwierdzono 261 zachorowań na koronawirusa

Warto przeczytać

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...