fbpx

Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Estella Bernadotte, księżna Östergötlandu i następczyni tronu (druga w kolejce po swojej matce, Wiktorii), zajmuje się sportem, odkąd skończyła dwa lata. Dziewczynka najchętniej jeździ na nartach. Niestety, podczas pobytu w Alpach doszło do wypadku, w wyniku którego Estella złamała nogę.

Z powodu kontuzji matka Estelli, Wiktoria (księżna Västergötlandu), nie weźmie udziału w pogrzebie Ariego Behna – uznanego pisarza, który zmarł w Boże Narodzenie. Behn był mężem księżniczki Norwegii, Marty Ludwiki.

Biuro prasowe Pałacu Królewskiego poinformowało, że do nieszczęśliwego wypadku doszło 2 stycznia. Estella przebywała w Alpach wraz ze swoją rodziną – wszyscy świętowali nadejście Nowego Roku. Siedmiolatka została zabrana do szpitala na badanie RTG.

Nie doszło do poważnego złamania i dziewczynka ma wkrótce wrócić do zdrowia. Niestety, z powodu wypadku Wiktoria musiała odwołać swoją wizytę na pogrzebie Ariego Behna, przedstawiciela norweskiej rodziny królewskiej. Książę Daniel Westling, ojciec 7-latki, wybiera się na ceremonię pogrzebową.

Behn (1972-2019) był pisarzem, dramaturgiem, uprawiał sztuki wizualne. Pod koniec grudnia zmarł śmiercią samobójczą, co zaszokowało nie tylko rodzinę królewską, ale całą Norwegię. Osierocił troje dzieci: Maud (16 l.), Leah (14) oraz Emmę (11).

Strona główna Wiadomości Szwecja Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.