Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Estella Bernadotte, księżna Östergötlandu i następczyni tronu (druga w kolejce po swojej matce, Wiktorii), zajmuje się sportem, odkąd skończyła dwa lata. Dziewczynka najchętniej jeździ na nartach. Niestety, podczas pobytu w Alpach doszło do wypadku, w wyniku którego Estella złamała nogę.

Z powodu kontuzji matka Estelli, Wiktoria (księżna Västergötlandu), nie weźmie udziału w pogrzebie Ariego Behna – uznanego pisarza, który zmarł w Boże Narodzenie. Behn był mężem księżniczki Norwegii, Marty Ludwiki.

Biuro prasowe Pałacu Królewskiego poinformowało, że do nieszczęśliwego wypadku doszło 2 stycznia. Estella przebywała w Alpach wraz ze swoją rodziną – wszyscy świętowali nadejście Nowego Roku. Siedmiolatka została zabrana do szpitala na badanie RTG.

Nie doszło do poważnego złamania i dziewczynka ma wkrótce wrócić do zdrowia. Niestety, z powodu wypadku Wiktoria musiała odwołać swoją wizytę na pogrzebie Ariego Behna, przedstawiciela norweskiej rodziny królewskiej. Książę Daniel Westling, ojciec 7-latki, wybiera się na ceremonię pogrzebową.

Behn (1972-2019) był pisarzem, dramaturgiem, uprawiał sztuki wizualne. Pod koniec grudnia zmarł śmiercią samobójczą, co zaszokowało nie tylko rodzinę królewską, ale całą Norwegię. Osierocił troje dzieci: Maud (16 l.), Leah (14) oraz Emmę (11).

Strona główna Wiadomości Szwecja Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...