fbpx

Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Estella Bernadotte, księżna Östergötlandu i następczyni tronu (druga w kolejce po swojej matce, Wiktorii), zajmuje się sportem, odkąd skończyła dwa lata. Dziewczynka najchętniej jeździ na nartach. Niestety, podczas pobytu w Alpach doszło do wypadku, w wyniku którego Estella złamała nogę.

Z powodu kontuzji matka Estelli, Wiktoria (księżna Västergötlandu), nie weźmie udziału w pogrzebie Ariego Behna – uznanego pisarza, który zmarł w Boże Narodzenie. Behn był mężem księżniczki Norwegii, Marty Ludwiki.

Biuro prasowe Pałacu Królewskiego poinformowało, że do nieszczęśliwego wypadku doszło 2 stycznia. Estella przebywała w Alpach wraz ze swoją rodziną – wszyscy świętowali nadejście Nowego Roku. Siedmiolatka została zabrana do szpitala na badanie RTG.

Nie doszło do poważnego złamania i dziewczynka ma wkrótce wrócić do zdrowia. Niestety, z powodu wypadku Wiktoria musiała odwołać swoją wizytę na pogrzebie Ariego Behna, przedstawiciela norweskiej rodziny królewskiej. Książę Daniel Westling, ojciec 7-latki, wybiera się na ceremonię pogrzebową.

Behn (1972-2019) był pisarzem, dramaturgiem, uprawiał sztuki wizualne. Pod koniec grudnia zmarł śmiercią samobójczą, co zaszokowało nie tylko rodzinę królewską, ale całą Norwegię. Osierocił troje dzieci: Maud (16 l.), Leah (14) oraz Emmę (11).

Strona główna Wiadomości Szwecja Księżniczka Estella złamała nogę, jeżdżąc na nartach

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...