fbpx

Najnowsze: 203 osoby zarażone w Szwecji

Dziś w niedzielne popołudnie w Szwecji potwierdzono 42 nowe przypadki wirusa koronowego. Örebro zgłosił między innymi trzy nowe przypadki, w których jedna osoba została zarażona po podróży do USA , a następnie zarażała dwóch członków rodziny. Całkowita liczba zarażonych osób w Szwecji wynosi obecnie 203 osoby.

Przypadki nowego koronawirusa, zwanego także COVID-19, zostały potwierdzone w Sztokholmie, Västra Götaland, Uppsala, Jönköping, Skåne, Örebro, Värmland i Gävleborg.

Całkowita liczba zarażonych wyniosła 203 od niedzieli do godziny 14:30, w tym 115 w Sztokholmie. Jak dotąd nie zgłoszono żadnego zagrożenia życia wśród zarażonych osób, chociaż nie wszystkie regiony komentują status swoich pacjentów ze wzgędu na poufność. 

Skåne zgłosiło pięć nowych przypadków w niedzielę, Uppsala jeden, Västra Götaland dwanaście, Värmland siedem, Sztokholm 14 i Örebro trzy.

Władze Örebro ds. Zdrowia poinformowały, że jeden z ich nowych pacjentów uzyskał wynik dodatni w sobotę, tydzień po powrocie do domu ze Stanów Zjednoczonych, gdzie prawdopodobnie zachorował, pacjentem jest osoba w średnim wieku. Dwóch członków jego rodzin, w wieku 50 i 20 lat, również uzyskało wynik pozytywny. Wszystkie trzy osoby mają łagodne objawy i powiedziano im, aby pozostali w izolacji w domu.

Sztokholmskie władze ds. Zdrowia poinformowały, że jak dotąd 101 pacjentów zachorowało na wirusa w północnych Włoszech lub przez bezpośredni kontakt z jednym z tych pacjentów. Ośmiu pacjentów zahorowało w Iranie lub poprzez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną z Iranu.

6 marca Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało oficjalne porady dotyczące podróży, gdzie odradzają wszelkie nieistotne podróże do północnych Włoch (regiony Piemont, Liguria, Lombardia, Emilia-Romagna, Trentino-Alto Adige, Dolina Aosty, Veneto, Friuli Venezia Giulia i Toskania), a także do miasta Daegu i prowincji Gyeongsang w Korei Południowej do odwołania.

Szwecja: Puste półki w aptekach

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Najnowsze: 203 osoby zarażone w Szwecji

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Szwecja podniosła podatek od alkoholu

W ramach ustawy budżetowej mającej na celu ożywienie gospodarki szwedzki rząd podniósł podatki na alkohol, aby sfinansować strategię obronną kraju.