Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i dwoje jego synów. Prokurator ujawniła szczegóły tego szokującego zdarzenia.

Według Lindhy Strömberg zabójstwo było zaplanowane. „Ofiara wracała do domu z pracy, jadąc rowerem. Wtedy doszło do ataku”, powiedziała prokurator. „Mężczyzna uciekał w panice przed napastnikami, biegnąc przez osiedle mieszkalne. Z tego, co ustaliłam, znalazł schronienie w autobusie. Tam jednak dopadli go zabójcy i zaczęli dźgać go ostrym przedmiotem.”

Strömberg ujawniła szczegóły dotyczące zabójstwa w rozmowie z serwisem „Aftonbladet”:

„Doszło do bardzo brutalnej napaści. Prokurator odkrył, że mężczyznę zadano łącznie dziewięćdziesiąt dziewięć dźgnięć.”

Ofiarą potwornej zbrodni był 21-letni Reza Hoseini, który pracował z krewnymi morderców. Główny sprawca  zbrodni podejrzewał, że Hoseini romansował z jego żoną. Do tego towarzyszyły mu silne frustracje: sam od dłuższego czasu pozostawał bez zatrudnienia. Afgańczyk postanowił dopaść 21-latka przy pomocy dwóch synów.

Według prokurator doszło do „zabójstwa honorowego”. Sprawców ujęto już w lipcu – najmłodszy syn przyznał się do zbrodni. Drugi utrzymywał, że brał tylko udział w „napaści”.

Inną historię przedstawił ojciec. Jego zdaniem Hoseini sam zaatakował jego dzieci.

Tzw. zabójstwa honorowe to zmora Szwecji. Popełniane przez członków rodziny, by wybielić jej wizerunek, motywowane dumą, co roku pochłaniają tysiące ofiar – większość to kobiety. W 2017 roku szwedzki raport ujawnił, że 240 tys. młodych ludzi pochodzenia obcego w Szwecji podlega „kulturze honoru”

Strona główna Wiadomości Szwecja Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne "honorowe" zabójstwo

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...