Norwegia: Co najmniej 50 osób z Polski zarażonych koronawirusem przybyło w ciągu ostatniego tygodnia

W ostatnim tygodniu w norweskim Torp odnotowano duży wzrost przypadków infekcji koronawirusa z Polski-poinformował główny lekarz Ole Henrik Augestad. Prawie wszyscy z 22 zarażonych w ostatnim tygodniu przybyli z Polski.

– Infekcja jest szeroko rozpowszechniona zarówno w Polsce, jak i w innych częściach Europy. Widzimy to teraz w Norwegii – poinformował przełożony gminy.

Premier Erna Solberg przedstawiła kilka nowych przepisów dla pracowników zagranicznych.

Każdy, kto przybywa do Norwegii do pracy z krajów, które UE określa jako czerwone, takich jak Polska, Francja, Wielka Brytania i Hiszpania, musi odbyć kwarantannę przez 10 dni, zanim będą mógł podjąć pracę.

Osoby przebywające na kwarantannie będą musiały przejść test na obecność wirusa co 3 dni a kwarantannę będą musiały odbywać w izolacji. Przepisy wchodzą w życie od 28 października.

W ubiegłym tygodniu 80 osób uzyskało pozytywny wynik na obecność koronwirusa w stacji testowej w Gardermoen. 37 z nich pochodziło z Polski – podaje gmina Ullensaker.

– Będziemy dalej prowadzić stacje testowe na lotniskach i pracować nad tym, jak możemy wykryć tam więcej przypadków infekcji – mówi Espen Nakstad, zastępca dyrektora ds. Zdrowia w Norweskiej Dyrekcji Zdrowia.

Uważa, że ​​wysokie wskaźniki liczby zakażonych wśród polskich podróżujących wynika z faktu, że obecnie w Polsce, podobnie jak w kilku innych krajach europejskich, występuje znaczny wzrost zakażeń.

Zwiększa to również prawdopodobieństwo, że niektórzy z podróżujących są zaraźliwi – powiedział Nakstad.

Około 30 procent osób, które przylatują na lotnisko Torp, poddaje się testowi. Test jest dobrowolny.

Strona główna Wiadomości Norwegia Norwegia: Co najmniej 50 osób z Polski zarażonych koronawirusem przybyło w ciągu...

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...