fbpx

“Trójka” oficjalnie uruchomiła sieć 5G w Szwecji

Operator sieci komórkowej Tre Sweden (3 Szwecja) oficjalnie uruchomiła sieć 5G w Malmö, Helsingborg, Lund, Västerås, Uppsala i dużych częściach Sztokholmu.

W grudniu ubiegłego roku “trójka” była pierwszym operatorem w Szwecji, która uruchomiła próbną sieć 5G w południowym Sztokholmie.

Z niemal 400 aktywnymi masztami 5G, z których połowa znajduje się w Sztokholmie, Tre poinformowała, że obecnie dysponuje najbardziej rozwiniętą szwedzką siecią 5G. Sieć 5G jest aktywowana przy użyciu istniejącego widma częstotliwości Tres.

Obecnie Tre ma łącznie 385 masztów 5G, w tym 200 w Sztokholmie, obecnie trwają prace nad modernizacją jeszcze większej liczby masztów. Sieć Tre 5G współpracuje obecnie z wieloma telefonami komórkowymi zgodnymi ze standardem 5G (Huawei P40, Huawei P40 Lite 5G, Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10, Sony Xperia 1 II).

Wszyscy klienci prywatni z umową 3Surf od Tre wraz z telefonem komórkowym przystosowanym do 5G mają dostęp do nowej sieci 5G bez dodatkowych kosztów. To samo dotyczy klientów korporacyjnych, którzy podpisali umowy po 15 stycznia 2019 r.

Sieć 5G w Szwecji. Foto.materiały prasowe
Strona główna Wiadomości Szwecja "Trójka" oficjalnie uruchomiła sieć 5G w Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...