fbpx

Nowa metoda na dystans społeczny: śródleśna restauracja pod gołym niebem

Restauracja pośrodku niczego – nowa metoda dystansu społecznego w czasach pandemii koronawirusa.

W rezerwacie przyrody niedaleko Sztokholmu mieści się „restauracja” o wymownej nazwie: „Nowhere”. Stoliki wystawiane są w leśnej głuszy i dają gościom możliwość izolacji od wielkomiejskich tłumów.

Na pomysł śródleśnej knajpy wpadli właściciele winnicy Oddbird, która uprawia trunki bezalkoholowe. By ośmielić koneserów, są one nazywane „prawdziwymi winami, tyle tylko, że wolnymi od etanolu”.

Układ restauracji jest charakterystyczny. W rezerwacie umieszczonych jest sześć stolików. Wszystkie stoją na tyle daleko od siebie, że nikt nikomu nie wejdzie w drogę.

Stoliki wykraczają też poza sam las. Jeden ustawiony został na molo, w przystani nad jeziorem. Inni otoczony jest bujną łąką. To idealna propozycja dla wszystkich miłośników natury, którzy szukają nowych kulinarnych wrażeń.

„Staliśmy się prawdziwymi ekspertami ucieczki: zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Wynika to po części z kryzysu koronawirusowego. Zostaliśmy zmuszeni, by na chwilę stanąć, zatrzymać się. Zostaliśmy zamknięci w domach”, czytamy w komunikacie autorstwa Mehmeta Gürbüzera (pracownika Oddbird).

„Zamiast podróżować za granicę, szukamy ukojenia pośród natury. Odkrywamy magiczne miejsca, na które nigdy dotąd nie spojrzeliśmy jak na cel wyprawy. W ‘Nowhere’ nie chodzi o podróż w jakieś konkretne miejsce. ‘Nowhere’ to stan umysłu.”

Stoliki zostały zaprojektowane przez duński duet The Norrmans. Wykorzystano w tym celu meble i materiały pochodzące z recyklingu. Menu opracowali szefowie kuchni: Linn Söderström i Marion Ringborg, na co dzień związani ze stołeczną restauracją „Garba”.

Możliwość rezerwacji miejsc w „Nowhere” udostępniono 22 czerwca. Sama „knajpka” ma zostać otwarta 20 sierpnia. Więcej informacji oferuje oficjalna strona internetowa oddbird.com/nowhere.

Strona główna Wiadomości Szwecja Nowa metoda na dystans społeczny: śródleśna restauracja pod gołym niebem

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...