fbpx

Ponad jedna trzecia Szwedów oglądała w Wigilię kreskówkę z Kaczorem Donaldem

Kreskówka z Kaczorem Donaldem po raz kolejny okazała się być największym telewizyjnym wydarzenie roku, miliony Szwedów hołdują tej świątecznej tradycji.

Więcej niż jedna trzecia dziesięciomilionowej populacji Szwecji w Wigilię oglądała kompilację filmów Disneya z lat 50-tych z Kaczorem Donaldem (‘Kalle Anka’ – po szwedzku).

Według MMS prowadzącej badania statystyczne telewizyjnych zwyczajów Szwedów kreskówki nadawane o godzinie 15:00 oglądało 3,859,000 osób i jest to drugi najwyższy wynik w XXI wieku. W zeszły roku Kaczora Donalda oglądało 3,7 miliona osób.

Oznacza to również, że był to najchętniej oglądany program w szwedzkiej telewizji w 2017 roku.

Rekordową publiczność filmy Disneya przyciągnęły w 1997 roku, kiedy padł rekord oglądalności 4.32 miliona osób. Tegoroczny wyniki jest o 125,000 wyższy niż ten z zeszłego roku i jest piątym rezultatem oglądalności Kalle Anka od 1994 roku.

Dubbingowany zbiór kreskówek, który zawiera również filmy z Myszką Miki, Byczkiem Fernando oraz Kopciuszkiem jest w Szwecji wyświetlany od 1959 roku w każde święta.

Jest on tak popularny, że liczba wezwań służb ratowniczych spada w czasie jego emisji o 20 procent. Nazywane jest to ‘efektem Kaczora Donalda.’

Według operatora sieci komórkowych Telenor, ruch w sieciach danych w czasie emisji tych kreskówek w zeszłą Wigilię spadł o 29 procent.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Ponad jedna trzecia Szwedów oglądała w Wigilię kreskówkę z Kaczorem Donaldem

Warto przeczytać

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Szwecja: Försäkringskassan znów będzie wymagał zaświadczeń lekarskich od rodziców chorych dzieci

W marcu Szwedzka Agencja Ubezpieczeń Społecznych (Försäkringskassan) obwieściła, że nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie od rodziców, którzy ubiegają się o zasiłek chorobowy...

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...