fbpx

Rok 2016 był rekordowy dla małego biznesu w Szwecji

Dla szwedzkiego małego biznesu rok 2016 był rokiem rekordowym, dochodowość(zysk przed amortyzacją) takich przedsiębiorstw trzeci rok z rzędu rosła.

Tak wynika z danych opublikowanych przez firmę konsultingową LRF Konsult i ich barometru dochodowości opartego na danych od 2,441 firm zatrudniających do 15 pracowników.

Rok 2016 wykazuje najwyższą dochodowość małego biznesu w ciągu badanych ostatnich 5 lat. Średnio firmy te przyniosły 18.2 % zysku.

Najlepsze wyniki miały firmy w okręgu Södermanland oraz na Gotlandii, które średnio przynosiły 23.7 % zysku.

Największy wzrost dochodowości wykazały małe przedsiębiorstwa w okręgu Jämtland i Härjedalen w centralnej Szwecji, gdzie wzrost wyniósł 4.7 punktu procentowego w porównaniu z wcześniejszym rokiem podatkowym.

Agencja konsultingowa zauważyła jednak także pewne niekorzystne zjawiska, między innymi obniżenie wydatków na personel, co może być oznaką, że właściciele nie podnoszą pensji pracownikom albo w niektórych regionach mają problemy ze znalezieniem pracowników.

Kolejnymi niepokojącymi oznakami nadchodzących cięższych czasów mogą być statystki ze Bolagsverket (Szwedzkiego Biura Rejestracyjnego) pokazujące, że liczba nowych firm założonych w styczniu 2017 roku jest o 10.7 % niższa niż tych powstałych w styczniu 2016 roku.

Strona główna Wiadomości Szwecja Rok 2016 był rekordowy dla małego biznesu w Szwecji

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...