fbpx

Kolejny napad rabunkowy na sklep w Sztokholmie

W drugim w tym miesiącu, napadzie w Kista, północno-zachodniej dzielnicy Sztokholmu, trzech zamaskowanych napastników dostało się do lombardu wjeżdżając koparką poprzez ścianę.

Złodzieje uciekli zabierając ze sobą dużą ilość złotych wyrobów.

Świadkowie mówią, że mężczyźni użyli koparki do staranowania frontowej ściany lombardu, wcześniej używając młotów, aby dostać się na zamknięty teren sklepu.

Zamaskowani sprawcy uciekli zabierając dużą ilość złotych precjozów. Podczas ucieczki rozrzucili specjalne kolce do przebijania opon w celu utrudnienia policyjnego pościgu.

Policja otoczyła teren wokół sklepu i prowadzi tam intensywne poszukiwania sprawców.
Według policji w sklepie, podczas napadu był obecny personel, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie to miało miejsce zaledwie kilka tygodni po bardzo podobnym napadzie na sklep elektroniczny sieci Elgiganten. Napad ten wydarzył się w piątkowy poranek także w szwedzkiej stolicy, w dzielnicy Bromma.

Tam również użyto ciężkiego sprzętu do utorowania sobie drogi do wnętrza sklepu oraz rozrzucono kolce przebijające opony podczas ucieczki ze zrabowanymi towarami.

Strona główna Wiadomości Szwecja Kolejny napad rabunkowy na sklep w Sztokholmie

Warto przeczytać

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja: Försäkringskassan znów będzie wymagał zaświadczeń lekarskich od rodziców chorych dzieci

W marcu Szwedzka Agencja Ubezpieczeń Społecznych (Försäkringskassan) obwieściła, że nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie od rodziców, którzy ubiegają się o zasiłek chorobowy...