Kolejny napad rabunkowy na sklep w Sztokholmie

W drugim w tym miesiącu, napadzie w Kista, północno-zachodniej dzielnicy Sztokholmu, trzech zamaskowanych napastników dostało się do lombardu wjeżdżając koparką poprzez ścianę.

Złodzieje uciekli zabierając ze sobą dużą ilość złotych wyrobów.

Świadkowie mówią, że mężczyźni użyli koparki do staranowania frontowej ściany lombardu, wcześniej używając młotów, aby dostać się na zamknięty teren sklepu.

Zamaskowani sprawcy uciekli zabierając dużą ilość złotych precjozów. Podczas ucieczki rozrzucili specjalne kolce do przebijania opon w celu utrudnienia policyjnego pościgu.

Policja otoczyła teren wokół sklepu i prowadzi tam intensywne poszukiwania sprawców.
Według policji w sklepie, podczas napadu był obecny personel, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie to miało miejsce zaledwie kilka tygodni po bardzo podobnym napadzie na sklep elektroniczny sieci Elgiganten. Napad ten wydarzył się w piątkowy poranek także w szwedzkiej stolicy, w dzielnicy Bromma.

Tam również użyto ciężkiego sprzętu do utorowania sobie drogi do wnętrza sklepu oraz rozrzucono kolce przebijające opony podczas ucieczki ze zrabowanymi towarami.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą musiały zostać zamknięte o godzinie 20.30 zgodnie z zasadami, które...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów Europy, które nie wprowadziły narodowego lockdownu. Z powodu otwartych granic...

Szwecja i Dania chcą, by Facebook płacił za wysokiej jakości treści informacyjne

Szwecja i Dania planują wprowadzić nową ustawę dotyczącą publikowania treści w social mediach. Ustawa miałaby na celu przyznanie koncernom...

Musisz przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów...