fbpx

Kolejny napad rabunkowy na sklep w Sztokholmie

W drugim w tym miesiącu, napadzie w Kista, północno-zachodniej dzielnicy Sztokholmu, trzech zamaskowanych napastników dostało się do lombardu wjeżdżając koparką poprzez ścianę.

Złodzieje uciekli zabierając ze sobą dużą ilość złotych wyrobów.

Świadkowie mówią, że mężczyźni użyli koparki do staranowania frontowej ściany lombardu, wcześniej używając młotów, aby dostać się na zamknięty teren sklepu.

Zamaskowani sprawcy uciekli zabierając dużą ilość złotych precjozów. Podczas ucieczki rozrzucili specjalne kolce do przebijania opon w celu utrudnienia policyjnego pościgu.

Policja otoczyła teren wokół sklepu i prowadzi tam intensywne poszukiwania sprawców.
Według policji w sklepie, podczas napadu był obecny personel, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie to miało miejsce zaledwie kilka tygodni po bardzo podobnym napadzie na sklep elektroniczny sieci Elgiganten. Napad ten wydarzył się w piątkowy poranek także w szwedzkiej stolicy, w dzielnicy Bromma.

Tam również użyto ciężkiego sprzętu do utorowania sobie drogi do wnętrza sklepu oraz rozrzucono kolce przebijające opony podczas ucieczki ze zrabowanymi towarami.

Strona główna Wiadomości Szwecja Kolejny napad rabunkowy na sklep w Sztokholmie

Warto przeczytać

Reforma systemu emerytalnego w Danii?

Duńskie stowarzyszenie ds. funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie wzywa rząd do opracowania atrakcyjniejszego, bardziej elastycznego modelu pracy w okresie bezpośrednio poprzedzającym...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...