Kompilacja animacji Disneya z 1950 roku pokazana w Wigilię była największym telewizyjnym wydarzeniem w szwedzkiej telewizji, odebrała ona ten tytuł Eurowizji, która w rezultacie zajęła drugą pozycję na liście.

Wybór bajki pod tytułem „Od nas wszystkich dla was wszystkich” składający się z filmów z Kaczorem Donaldem (Kalle Anka po szwedzku) nadany w Wigilię o 15:00 został obejrzany przez 3,7 miliona osób. To znaczy, że ten program oglądało wtedy 97% wszystkich osób, które miały włączony telewizor.  

Czyli inaczej mówiąc więcej niż co trzeci z pośród 10 milionów Szwedów nastawił swój telewizor na tą trwającą godzinę audycję, zawierającą także filmy ze Śnieżką, Myszką Miki oraz Byczkiem Fernando.

W tym roku wyniki oglądalności tego programu były nieznacznie wyższe niż w poprzednich 3 latach, jednak maksymalną widownie przyciągnął on w 1997 roku, kiedy było to 4,32 miliona telewidzów. To dopiero drugi przypadek w tym wieku, kiedy kreskówka zajmuję pierwsze miejsce pod względem widowni w danym roku.

Audycja ta jest nadawana corocznie, poczynając od roku 1959 i zazwyczaj walczy o pierwsze miejsce pod względem oglądalności z finałem Eurowizji oraz Festiwalem Melodii (Melodifestivalen). W tym roku nawet fakt, że finał Eurowizji odbywał się w Sztokholmie nie pomógł odebrać korony animacjom Disneya.

„To bardzo miłe, że ta audycja wciąż przyciąga taką wielką widownię i łączy tak dużą liczbę ludzi,” powiedział dyrektor ds. marketingu SVT Christer Mellstrand.

Kaczor Donald jest tak popularny w Szwecji, że ilość telefonów alarmowych do służb w czasie emisji filmów spada do jednej czwartej średniego poziomu. Nazywane jest to „efektem Kaczora Donalda”.