Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie wyjazdy zagraniczne

Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza teraz podróżowanie do wszystkich krajów.

Wynika to z rozprzestrzeniania się koronawirusa, który doprowadził do niepewnej i szybko zmieniającej się sytuacji w kilku krajach, zgodnie z komunikatem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Nigdy wcześniej nie podjęto podobnej decyzji. Ale jest to konieczne ”, pisze minister spraw zagranicznych Ann Linde na Facebooku.

Władze szwedzkie robią teraz duży krok, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Szwecji.

„Ze względu na powszechne rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa i niepewną sytuację osób podróżujących Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza niepotrzebne podróże do wszystkich krajów. W krajach lub obszarach, w których Ministerstwo Spraw Zagranicznych wcześniej odradzało podróżowanie, podtrzymywane jest to zalecenie ”, informuje Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zalecenie trwać będzie do 14 kwietnia.

Szwedzki premier Stefan Löfven napisał na Facebooku:
„Koronawirus rozprzestrzenia się w Szwecji i na całym świecie, a WHO klasyfikuje go jako globalną pandemię. Rząd i całe społeczeństwo szwedzkie są gotowe w tej bardzo poważnej sytuacji ”.

Biura podróży Tui, Ving i Apollo anulują swoje podróże. W przypadku Ving decyzja jest ważna do 14 kwietnia, pisze Svenska Dagbladet, a Apollo odwołuje wszystkie loty na następne 14 dni. Tui twierdzi, że anulowanie podróży dotyczy około 50 000 osób, a Ving oszacował ponad 25 000 osób, którym anulują podróże. Obie firmy zwracają pieniądze lub proponują swoim klientom wycieczki na późniejszy termin.

Kilka linii lotniczych deklaruje, że zabierze turystów do domu, o czym donosi agencja prasowa TT. Tui zabierze 10 000 turystów z różnych miejsc w tym z Tajlandii i Wysp Kanaryjskich. Samoloty ze Szwecji wylecą puste, aby przywieźć ludzi do domu. Biuro podróży Ving ma prawie 13 000 szwedzkich podróżników w różnych miejscach, oni również zostaną zabrani do domu.

Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa
Koronawirus w Szwecji – Sobotni Raport dnia

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...