fbpx

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie wyjazdy zagraniczne

Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza teraz podróżowanie do wszystkich krajów.

Wynika to z rozprzestrzeniania się koronawirusa, który doprowadził do niepewnej i szybko zmieniającej się sytuacji w kilku krajach, zgodnie z komunikatem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Nigdy wcześniej nie podjęto podobnej decyzji. Ale jest to konieczne ”, pisze minister spraw zagranicznych Ann Linde na Facebooku.

Władze szwedzkie robią teraz duży krok, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Szwecji.

„Ze względu na powszechne rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa i niepewną sytuację osób podróżujących Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza niepotrzebne podróże do wszystkich krajów. W krajach lub obszarach, w których Ministerstwo Spraw Zagranicznych wcześniej odradzało podróżowanie, podtrzymywane jest to zalecenie ”, informuje Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zalecenie trwać będzie do 14 kwietnia.

Szwedzki premier Stefan Löfven napisał na Facebooku:
„Koronawirus rozprzestrzenia się w Szwecji i na całym świecie, a WHO klasyfikuje go jako globalną pandemię. Rząd i całe społeczeństwo szwedzkie są gotowe w tej bardzo poważnej sytuacji ”.

Biura podróży Tui, Ving i Apollo anulują swoje podróże. W przypadku Ving decyzja jest ważna do 14 kwietnia, pisze Svenska Dagbladet, a Apollo odwołuje wszystkie loty na następne 14 dni. Tui twierdzi, że anulowanie podróży dotyczy około 50 000 osób, a Ving oszacował ponad 25 000 osób, którym anulują podróże. Obie firmy zwracają pieniądze lub proponują swoim klientom wycieczki na późniejszy termin.

Kilka linii lotniczych deklaruje, że zabierze turystów do domu, o czym donosi agencja prasowa TT. Tui zabierze 10 000 turystów z różnych miejsc w tym z Tajlandii i Wysp Kanaryjskich. Samoloty ze Szwecji wylecą puste, aby przywieźć ludzi do domu. Biuro podróży Ving ma prawie 13 000 szwedzkich podróżników w różnych miejscach, oni również zostaną zabrani do domu.

Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa
Koronawirus w Szwecji – Sobotni Raport dnia

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie wyjazdy zagraniczne

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.