fbpx

Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa

W piątkowe popołudnie zmarła druga osoba na koronawirusa.

W Szpitalu uniwersyteckim Sahlgrenska w Göteborgu umarła kobieta w wieku 85 lat, która miała inne skomplikowane choroby.

W Szwecji 40-60 -latkowie są najbardziej dotknięci covid-19, ale występuje także wzrost wśród 60-70 -latków. Aktualnie 961 osób w Szwecji zostało zakażonych (stan na 14 marca godz. 18:00). Teraz pod względem pobierania próbek Agencja Zdrowia Publicznego zmieniła taktykę.

Priorytetowo obsługiwane będą osoby poważnie chore i wymagające opieki szpitalnej. Testom poddawane są nawet osoby pracujące w służbie zdrowia lub opiece nad osobami starszymi, które wykazują objawy zakażenia.

Od początku epidemii Urząd Zdrowia Publicznego był krytykowany za zbyt wolne działanie.

Ale nowy sondaż opinii SvD / Sifo pokazuj, że Szwedzi mają duże zaufanie do Urzędu Zdrowia Publicznego.

65 procent Szwedów twierdzi, że ma bardzo lub dość duże zaufanie do tego, jak Urząd Zdrowia Publicznego radzi sobie z wirusem. Tylko 15 procent twierdzi, że ma bardzo lub dość niskie zaufanie.

Były epidemiolog państwowy Johan Giesecke, obecnie doradca WHO, uważa, że ​​szczyt wirusa jest przed nami – ale najgorsze rozprzestrzenianie się może nastąpić do lata.

Siedem szkół w Sztokholmie zamkniętych
Rząd w Szwecji wzywa banki do odpowiedzialności w obliczu epidemii

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Ikea otworzy pierwszy sieciowy second-hand

Zrównoważony rozwój staje się coraz istotniejszą kwestią także dla innych przedsiębiorstw. Często mówi się, że to właśnie Ikea daje branży handlu detalicznego...