Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa

W piątkowe popołudnie zmarła druga osoba na koronawirusa.

W Szpitalu uniwersyteckim Sahlgrenska w Göteborgu umarła kobieta w wieku 85 lat, która miała inne skomplikowane choroby.

W Szwecji 40-60 -latkowie są najbardziej dotknięci covid-19, ale występuje także wzrost wśród 60-70 -latków. Aktualnie 961 osób w Szwecji zostało zakażonych (stan na 14 marca godz. 18:00). Teraz pod względem pobierania próbek Agencja Zdrowia Publicznego zmieniła taktykę.

Priorytetowo obsługiwane będą osoby poważnie chore i wymagające opieki szpitalnej. Testom poddawane są nawet osoby pracujące w służbie zdrowia lub opiece nad osobami starszymi, które wykazują objawy zakażenia.

Od początku epidemii Urząd Zdrowia Publicznego był krytykowany za zbyt wolne działanie.

Ale nowy sondaż opinii SvD / Sifo pokazuj, że Szwedzi mają duże zaufanie do Urzędu Zdrowia Publicznego.

65 procent Szwedów twierdzi, że ma bardzo lub dość duże zaufanie do tego, jak Urząd Zdrowia Publicznego radzi sobie z wirusem. Tylko 15 procent twierdzi, że ma bardzo lub dość niskie zaufanie.

Były epidemiolog państwowy Johan Giesecke, obecnie doradca WHO, uważa, że ​​szczyt wirusa jest przed nami – ale najgorsze rozprzestrzenianie się może nastąpić do lata.

Siedem szkół w Sztokholmie zamkniętych
Rząd w Szwecji wzywa banki do odpowiedzialności w obliczu epidemii

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Zmarła druga osoba w Szwecji na koronawirusa

Warto przeczytać

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...