Koronawirus w Szwecji – Raport dnia

Szwecja zgłosiła dziś 147 nowych przypadków w sumie w Szwecji stwierdzono 961 zachorowań i dwa przypadki śmiertelne związane z nowym koronawirusem. Oto jak rozwija się wirus w Szwecji.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę , to Regiony  Skåne (44), Sztokholm (33) oraz Västra Götaland (21). W dniu dzisiejszym do godziny 18:00 potwierdzono 147 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji.

Druga osoba zmarła w Szwecji z powodu koronawirusa. 85-letnia kobieta zmarła w szpitalu Sahlgrenska w Göteborgu. Przez pewien czas kobieta była objęta intensywną opieką, kobieta wcześniej chorowała na inne choroby.

Dania zamknęła swoje granice z Szwecją. „Wszyscy turyści i cudzoziemcy, którzy nie mogą udowodnić, że mają uznany cel w Danii, nie będą mogli wjechać na terytorium Danii”.

Aftonbladet donosi, że występują duże problemy z dostarczaniem odzieży ochronnej do szpitali.

– Dano nam wytyczne dotyczące ubierania się zgodnie z pewnymi procedurami, ale teraz na przykład nie ma już masek ochronnych na usta, mówi pielęgniarka ratunkowa dla Aftonbladet.

Komunikacja miejska w Sztokholmie będzie nadal czyścił swoje pojazdy jak zwykle – chyba że pojawią się nowe dyrektywy ze strony Agencji Zdrowia Publicznego.

Dyrektywy zostały zatem zmienione.

– Obniżone zostały wymagania i teraz obowiązują tylko rękawiczki, mycie rąk i spirytus. Istnieją inne regiony, które teraz kupują maseczki ochronne na usta od firm budowlanych.

Powstało kilka prywatnych inicjatyw mających na celu pomoc ludziom, którzy muszą samodzielnie izolować się w domu i nie mogą udać się do sklepu. Z inicjatywą wyszło oficjalne konto Szwecji na Tweeterze tworząc hashtag w mediach społecznościowych #DinGranneHär (#TwójSąsiadTutaj).

Norwegia

Norweska premier Erna Solberg ogłasza, że ​​kraj zamknie wszystkie lotniska i porty od poniedziałku, pisze NRK. Kraj ten podlega również surowej kontroli granicznej, ale nie zamyka swoich granic całkowicie.

Solberg podkreśla, że ​​Norwegowie powinni oczywiście móc wrócić do Norwegii również przez Danię, która już zamknęła swoje granice. Samoloty z pasażerami wracającymi do domu do Norwegii nadal będą lądować.

Obecnie w Norwegii jest prawie 1056 zarażonych oraz dwie ofiary śmiertelne,  premier przesyła swoje myśli do rodzin i krewnych.

Norweskie związki zawodowe Virke poprosiła rząd o „wydobycie bazooki”, aby zaradzić sytuacji biznesowej.

Virke donosi, że prawie 100 000 miejsc pracy jest już lub ma być zamkniętych. Obawiają się, że liczba ta może wzrosnąć do ponad 405 000 miejsc pracy.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - Raport dnia

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...