fbpx

Brak planów zamknięcia granic Szwecji

SAS zwalnia 90% swoich pracowników. Aktualnie Szwecja zgłosiła 1032 przypadków koronawirusa.

W Szpitalu Uniwersyteckim Karolinska w Solna zmarł trzeci pacjent na koronawirusa. Szpital nie udziela żadnych informacji o pacjencie.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę , to Regiony  Skåne (22), Sztokholm (18) oraz Västra Götaland (4). W dniu dzisiejszym do godziny 19:52 potwierdzono 71 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji. Aktualnie Szwecja zgłosiła 1032 przypadki, trzy ofiary śmiertelnie i jedną wyleczoną osobę.

Szwedzki premier Stefan Löfven powiedział na konferencji prasowej, że rząd nie planuje zamknąć granic i tym samym przekazuje Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (MSB) 75 milionów koron szwedzkich na przeprowadzenie kampanii informacyjnej.

– Ryzyko ogólnego rozprzestrzeniania się wirusa jest bardzo wysokie. To stanowi poważne zagrożenie dla szwedzkiego zdrowia publicznego i społeczeństwa, mówi Stefan Löfven. Premier po raz kolejny wezwał wszystkich mieszkańców do mycia rąk mydłem i ciepłą wodą.

Premier zapytany, czy na gospodarkę wpływają zamykające granice powiedział, że gospodarka notuje niższy wzrost niż wcześniej, a także poinformował, że w najbliższej przyszłości wesprze firmy i pracowników tak, aby nie pozostawić ich samych.

Dyrektor generalny linii lotniczych SAS, Richard Gustafson poinformował na konferencji, że linie lotnicze są zmuszenie dostosować się do panującej rzeczywistości i znacznie zmniejszyć liczbę odlotów oraz zwolnić tymczasowo 10000 swoich pracowników.

W Norwegii i Danii istnieją przepisy dotyczące zezwoleń krótkoterminowych, ale jak dotąd nie w Szwecji.

W Danii SAS zatrudnia 4200 pracowników, a około 4000 z nich ma pozostać bez pracy,  mówi dyrektor duńskiego SAS Simon Pauck Hansen dla Danmarks Radio. Norweskie linie lotnicze Norwegian również zostały zmuszone do zwolnienia 5000 pracowników. SAS znacznie zmniejsza liczbę odlotów od poniedziałku i potrwa to do momentu polepszenia się warunków w lotnictwie.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Brak planów zamknięcia granic Szwecji

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.