Koronawirus w Szwecji – raport dnia –

Szwecja zgłosiła ponad 1279 przypadków i 10 ofiar śmiertelnych związanych z nowym koronawirusem. Oto jak rozwija się wirus w Szwecji.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych we wtorek, to Regiony Sztokholm (36), Västra Götaland (20), Uppsala (9). W dniu dzisiejszym do godziny 15:36 potwierdzono 113 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz dwa zgony.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego szacują, że liczba przypadków koronawirusa wkrótce może wzrosnąć. „W najbliższych tygodniach zobaczymy więcej przypadków, więcej przypadków na intensywnej terapii i więcej zgonów. Musimy się na to przygotować”., powiedział epidemiolog z Agencji Zdrowia Publicznego Anders Tegnell podczas codziennej konferencji prasowej z dziennikarzami.

Chociaż większość ludzi ma tylko łagodne objawy, władze służby zdrowia obawiają się, że jeśli zbyt wielu ludzi potrzebować będzie opieki szpitalnej w tym samym czasie, wywrze to ogromną presję na już obciążone szpitale. Strategia Szwecji opiera się więc na jak największym spowolnieniu infekcji.

Szwedzi, podobnie jak ludzie w wielu innych krajach gromadzą papier toaletowy, pozostawiając puste półki w supermarketach. Nie ma żadnych przesłanek, aby papier toaletowy miałby się skończyć.

Król Karol XVI Gustaf mówił o wybuchu koronawirusa na nadzwyczajnym spotkaniu z ministrami wyszczuplonego szwedzkiego parlamentu. Powiedział:
„Koronawirus postawił nasz kraj w trudnej sytuacji. Wiele osób martwi się: o swoje zdrowie, o swoich krewnych, o środki utrzymania. Jesteśmy w sytuacji, która wymaga wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych.
Ale takie trudne sytuacje jak ta dają również szansę, szansę wniesienia tego, co w nas najlepsze. Nas jako kraj i nas jako ludzie”.

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania się infekcji lub sami się nie zarazić” – dodał. „Musimy słuchać rad naszych ekspertów. Unikać spotkań, które były zaplanowane. Dotyczy to w szczególności osób starszych i innych osób, które z różnych powodów są bardziej narażone na ciężkie zachorowanie, jeśli zostaną zarażone. ”

Szwedzki producent ciężarówek Scania wstrzymuje produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych, po poważnych zakłóceniach w łańcuchu dostaw i logistyki. Warsztaty serwisowe i centrum części mają pozostać otwarte, a inne jednostki mają wznowić pracę po dwóch tygodniach.

Decyzja dotyczy pracowników w Szwecji, Holandii i Francji. Scania poinformowała, że ​​„jest w ścisłym dialogu z przedstawicielami związków zawodowych, aby wspólnie zająć się sytuacją”.

Dziś w Szwecji potwierdzono kolejne dwa zgony związane z koronawirusem. Pierwszy pacjent został opisany przez regionalny urząd ds. zdrowia w Södermanland jako osoba starsza z kilkoma podstawowymi schorzeniami. Druga ofiara śmiertelna w regionie Skåne została opisana jako kobieta w wieku 80 lat. Miała także dolegliwości zdrowotne i ciężko chorowała, kiedy przybyła do szpitala, gdzie uzyskała wynik pozytywny na koronawirusa.

Szwedzi testują lek przeznaczony dla wirusa ebola u pacjentów z koronawirusem

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - raport dnia -

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...