fbpx

Koronawirus w Szwecji – raport dnia –

Szwecja zgłosiła ponad 1279 przypadków i 10 ofiar śmiertelnych związanych z nowym koronawirusem. Oto jak rozwija się wirus w Szwecji.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych we wtorek, to Regiony Sztokholm (36), Västra Götaland (20), Uppsala (9). W dniu dzisiejszym do godziny 15:36 potwierdzono 113 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz dwa zgony.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego szacują, że liczba przypadków koronawirusa wkrótce może wzrosnąć. „W najbliższych tygodniach zobaczymy więcej przypadków, więcej przypadków na intensywnej terapii i więcej zgonów. Musimy się na to przygotować”., powiedział epidemiolog z Agencji Zdrowia Publicznego Anders Tegnell podczas codziennej konferencji prasowej z dziennikarzami.

Chociaż większość ludzi ma tylko łagodne objawy, władze służby zdrowia obawiają się, że jeśli zbyt wielu ludzi potrzebować będzie opieki szpitalnej w tym samym czasie, wywrze to ogromną presję na już obciążone szpitale. Strategia Szwecji opiera się więc na jak największym spowolnieniu infekcji.

Szwedzi, podobnie jak ludzie w wielu innych krajach gromadzą papier toaletowy, pozostawiając puste półki w supermarketach. Nie ma żadnych przesłanek, aby papier toaletowy miałby się skończyć.

Król Karol XVI Gustaf mówił o wybuchu koronawirusa na nadzwyczajnym spotkaniu z ministrami wyszczuplonego szwedzkiego parlamentu. Powiedział:
„Koronawirus postawił nasz kraj w trudnej sytuacji. Wiele osób martwi się: o swoje zdrowie, o swoich krewnych, o środki utrzymania. Jesteśmy w sytuacji, która wymaga wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych.
Ale takie trudne sytuacje jak ta dają również szansę, szansę wniesienia tego, co w nas najlepsze. Nas jako kraj i nas jako ludzie”.

„Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania się infekcji lub sami się nie zarazić” – dodał. „Musimy słuchać rad naszych ekspertów. Unikać spotkań, które były zaplanowane. Dotyczy to w szczególności osób starszych i innych osób, które z różnych powodów są bardziej narażone na ciężkie zachorowanie, jeśli zostaną zarażone. ”

Szwedzki producent ciężarówek Scania wstrzymuje produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych, po poważnych zakłóceniach w łańcuchu dostaw i logistyki. Warsztaty serwisowe i centrum części mają pozostać otwarte, a inne jednostki mają wznowić pracę po dwóch tygodniach.

Decyzja dotyczy pracowników w Szwecji, Holandii i Francji. Scania poinformowała, że ​​„jest w ścisłym dialogu z przedstawicielami związków zawodowych, aby wspólnie zająć się sytuacją”.

Dziś w Szwecji potwierdzono kolejne dwa zgony związane z koronawirusem. Pierwszy pacjent został opisany przez regionalny urząd ds. zdrowia w Södermanland jako osoba starsza z kilkoma podstawowymi schorzeniami. Druga ofiara śmiertelna w regionie Skåne została opisana jako kobieta w wieku 80 lat. Miała także dolegliwości zdrowotne i ciężko chorowała, kiedy przybyła do szpitala, gdzie uzyskała wynik pozytywny na koronawirusa.

Szwedzi testują lek przeznaczony dla wirusa ebola u pacjentów z koronawirusem

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - raport dnia -

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...