fbpx

Koronawirus w Szwecji – Raport dnia

W Szwecji zgłoszono już 1119 przypadków i siedem ofiar śmiertelnych związanych z nowym koronawirusem. Oto jak rozwija się wirus w Szwecji.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w poniedziałek , to Regiony Västra Götaland (17), Sztokholm(18). W dniu dzisiejszym do godziny 19:19 potwierdzono 87 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz cztery zgony.

Szwedzki parlament zmniejszy liczbę członków  w izbie z 349 do zaledwie 55. Decyzja została uzgodniona przez wszystkie partie i oznacza, że ​​od 18 marca do końca miesiąca partie polityczne będą reprezentowane przez: 16 Socialdemokratów, 11 Umiarkowanych, 10 Szwedzkich Demokratów, pięciu deputowanych z Partii Centralnej, czterech deputowanych z Partii Lewicy i trzech dla chadeków, liberałów i Zielonych.

Ta decyzja ma zapewnić parlamentowi możliwość kontynuowania pracy, nawet jeśli zachoruje duża liczba posłów. Decyzja obowiązywać będzie do 30 marca, ale może również zostać przedłużona. Posłowie nieobecni podczas głosowania będą nadal pracować, ale będą wykonywać swoje obowiązki w inny sposób, powiedział przewodniczący parlamentu.

Mieszkańcy Sztokholmu zachęcani są do pracy w domu (jeśli jest taka możliwość), zgodnie z nowymi wytycznymi szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego. Wynika to z faktu, że obecnie w Szwecji występuje tak zwana infekcja społeczna (gdy wirus rozprzestrzenia się w kraju, a nie tylko w związku z podróżami międzynarodowymi), w szczególności w regionie Sztokholmu. „Jesteśmy teraz w sytuacji, w której (praca w domu) może coś zmienić, szczególnie w regionie Sztokholmu”, powiedział epidemiolog Anders Tegnell z Agencji Zdrowia Publicznego na konferencji prasowej.

Dziś trzech pacjentów w starszym wieku zmarło po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, znanego również jako COVID-19. Pacjenci zmarli w Szpitalu południowym w Sztokholmie, szpitalu w Danderyd, oraz Uniwersyteckim Szpitalu Karolinska w Huddinge, poinformowały sztokholmskie władze ds. Zdrowia. Południu w Sörmland na południe od Sztokholmu zgłoszono czwartą ofiarę śmiertelną.

Szwedzki operator pocztowy Postnord ostrzegł, że ​​będzie musiał wstrzymać dostawy do i z wielu krajów z powodu ograniczonej zdolności przewozowej oraz odwołanych lotów. Przyjmowane są przesyłki adresowane do krajów Unii Europejskiej, Australii, Hongkongu, Islandii, Japonii, Kanady, Liechtensteinu, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Wysp Alandzkich, dostarczenie przesyłek do tych krajów będzie trwać znacznie dłużej niż dotychczas.

Szwedzki rząd ogłosił plany pakietu kryzysowego, który może wynieść 300 miliardów koron, aby pomóc firmom w następstwie kryzysu związanego z koronawirusem.

Dziś po południu Stena Linie poinformowała, że zwalnia tymczasowo 950 pracowników. Powód zwolnienia to utrudnienia w ruchu oraz zamknięte granice. Prezes Stena Line poinformował, że najbardziej ucierpiała działalność firmy w Skandynawii, ruch między Szwecją, Danią, Polską, Niemcami i Łotwą został całkowicie zatrzymany.

Koronawirus: selekcja pacjentów na „mniej” i „bardziej” potrzebujących pomocy

SAS zwolnił 1000 pracowników
Scandic zwolnił 4000 swoich pracowników

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - Raport dnia

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Ikea otworzy pierwszy sieciowy second-hand

Zrównoważony rozwój staje się coraz istotniejszą kwestią także dla innych przedsiębiorstw. Często mówi się, że to właśnie Ikea daje branży handlu detalicznego...