Strefa odwiedzin w Kopenhadze w okresie Nowego Roku

Komunikat pojawił się po pięciu pchnięciach nożem w Kopenhadze w czasie Wigilii Bożego Narodzenia.

“Nie możemy i nie chcemy tego zaakceptować, dlatego ustanowiliśmy strefę odwiedzin do czwartku 5 stycznia włącznie. Robimy to, aby uspokoić napiętą sytuację i zapobiec dalszym incydentom.” – informuje inspektor policji Tommy Laursen w komunikacie prasowym.

Policja już zwiększyła swoją obecność na ulicach Kopenhagi, a także wszczęła szeroko zakrojone śledztwo w celu ustalenia sprawców. 29-letni mężczyzna został pierwszym zatrzymanym.

- Reklama -

Strefa odwiedzin zostanie ustanowiona między 29 grudnia a 5 stycznia i może zostać przedłużona. Strefy odwiedzin zostały wprowadzone w Danii w 2004 roku jako sposób na rozwiązanie problemu nielegalnego posiadania broni. Policja w takiej strefie ma prawo do przeprowadzania przeszukań bez konkretnych podejrzeń w celu sprawdzenia, czy dana osoba ma przy sobie broń. Policja może również przeszukiwać samochody i inne pojazdy w strefie.

Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz