Coraz więcej osób oszukuje transport publiczny

Liczba oszustów w transporcie publicznym tego lata, jest większa niż w ubiegłym roku. W sumie zatrzymano ponad 5000 podróżnych bez ważnego biletu. 

– Oszukiwanie jest dużym problemem, mówi Elin Lindström, z biura prasowego SL

W czerwcu i lipcu zeszłego lata zatrzymano w sumie 4404 osoby oszukujące transport publiczny w Sztokholmie.

- Reklama -

Tego lata liczba osób które podróżowały bez ważnego biletu wyniosła 5115 osób.

-Oszustwa są dużym problemem. Przychody z sprzedaży biletów w dużej części przekazywane są na rozwój naszej działalności. Bez nich nie możemy rozwijać się tak jak planujemy – mówi Elin Lindström z biura prasowego SL

W ubiegłym roku oszustwa na biletach w komunikacji miejskiej w Sztokholmie przez cały rok kosztowały 280 milionów SEK (~112 mln złotych).

Oszustwa odbywają się zarówno w autobusie jak i tramwaju, ale najczęściej występują w metrze i pociągach podmiejskich.

Oszustwa to nie tylko jazda bez biletu ale również zakup biletu po obniżonej cenie do którego nie są uprawnieni. Bez względu na oszustwo grzywna wynosi 1500 koron plus cena jednego biletu.

Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.