fbpx

Pobił bezbronną kobietę dla zabawy. Teraz poszukuje go całe Malmö

Malmö. Policja poszukuje nieznanego sprawcy, który na jednej z ulic zaatakował bezbronną kobietę: uderzył ją znienacka, gdy nie mogła wiedzieć, że spotka się z ciosem.

Nagranie z monitoringu trafiło do sieci i zostało udostępnione w mediach społecznościowych. Według lokalnych źródeł w podobnym czasie w mieście doszło do innych ataków i pobić. Policja nie potwierdza na razie, czy odpowiada za nie ta sama osoba.

Na nagraniu widzimy niewyraźną figurę mężczyzny. Napastnik stoi na mało uczęszczanej ulicy i nagle na horyzoncie pojawia się kobieta. Zbir zbliża się do przechodzącej, zachodzi ją od tyłu i uderza pięścią w prawą stronę głowy. Po ataku ofiara pada na ziemię, obolała i zdezorientowana.

Pomimo brutalnej interakcji mężczyzna i kobieta wcale się nie znają – inaczej ofiara zwróciłaby na zbira uwagę. Przez chwilę można odnieść wrażenie, że pobita kobieta jest nieprzytomna, ale ostatecznie udaje jej się podnieść.

Mężczyzna – któremu przypisano około 20 lat – zbiega z miejsca zdarzenia, śmiejąc się. Towarzyszy mu znajomy. Do napaści doszło w dzielnicy Rosengård, choć nie ustalono jeszcze gdzie dokładnie. Policja miasta Malmö nie wydała jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Zdecydowaną opinię mają na temat pobicia internauci. Na Facebooku i Twitterze można przeczytać m.in. takie komentarze:

– „To naprawdę obrzydliwe!”

– „Dożywocie dla napastnika, bez możliwości zwolnienia warunkowego!”

– „Atak od tyłu – naprawdę odważny typ!”

Zdarzenie skojarzyło się mediom z trendem ataków typu „happy slapping”, który popularny był m.in. w Wielkiej Brytanii w 2005 roku. Proceder polegał na tym, że młodzi ludzie napadali na nieznanych przechodniów, bili ich, a czasem okradali. Następnie publikowali nagrane filmiki w sieci. Amerykańskim odpowiednikiem tej „zabawy” był tzw. „knockout game” (pl. gra w nokaut). Była to odmiana niebezpieczniejsza i według policji przyczyniła się do śmierci czterech osób.

Strona główna Szwecja Malmö Pobił bezbronną kobietę dla zabawy. Teraz poszukuje go całe Malmö

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...