Pobił bezbronną kobietę dla zabawy. Teraz poszukuje go całe Malmö

Malmö. Policja poszukuje nieznanego sprawcy, który na jednej z ulic zaatakował bezbronną kobietę: uderzył ją znienacka, gdy nie mogła wiedzieć, że spotka się z ciosem.

Nagranie z monitoringu trafiło do sieci i zostało udostępnione w mediach społecznościowych. Według lokalnych źródeł w podobnym czasie w mieście doszło do innych ataków i pobić. Policja nie potwierdza na razie, czy odpowiada za nie ta sama osoba.

Na nagraniu widzimy niewyraźną figurę mężczyzny. Napastnik stoi na mało uczęszczanej ulicy i nagle na horyzoncie pojawia się kobieta. Zbir zbliża się do przechodzącej, zachodzi ją od tyłu i uderza pięścią w prawą stronę głowy. Po ataku ofiara pada na ziemię, obolała i zdezorientowana.

Pomimo brutalnej interakcji mężczyzna i kobieta wcale się nie znają – inaczej ofiara zwróciłaby na zbira uwagę. Przez chwilę można odnieść wrażenie, że pobita kobieta jest nieprzytomna, ale ostatecznie udaje jej się podnieść.

Mężczyzna – któremu przypisano około 20 lat – zbiega z miejsca zdarzenia, śmiejąc się. Towarzyszy mu znajomy. Do napaści doszło w dzielnicy Rosengård, choć nie ustalono jeszcze gdzie dokładnie. Policja miasta Malmö nie wydała jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Zdecydowaną opinię mają na temat pobicia internauci. Na Facebooku i Twitterze można przeczytać m.in. takie komentarze:

– „To naprawdę obrzydliwe!”

– „Dożywocie dla napastnika, bez możliwości zwolnienia warunkowego!”

– „Atak od tyłu – naprawdę odważny typ!”

Zdarzenie skojarzyło się mediom z trendem ataków typu „happy slapping”, który popularny był m.in. w Wielkiej Brytanii w 2005 roku. Proceder polegał na tym, że młodzi ludzie napadali na nieznanych przechodniów, bili ich, a czasem okradali. Następnie publikowali nagrane filmiki w sieci. Amerykańskim odpowiednikiem tej „zabawy” był tzw. „knockout game” (pl. gra w nokaut). Była to odmiana niebezpieczniejsza i według policji przyczyniła się do śmierci czterech osób.

Strona główna Szwecja Malmö Pobił bezbronną kobietę dla zabawy. Teraz poszukuje go całe Malmö

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...