19-letni mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia za zgwałcenie piętnastoletniej dziewczynki na imprezie w Runby w gminie Upplands Väsby. Drugi mężczyzna oskarżony o gwałt musi zostać przebadany psychiatryczne, zanim zostanie skazany.

Pod koniec czerwca dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, zostało oskarżonych o zgwałcenie dziewczynki w młodszym wieku. Skazany 19-latek odsiedzi wyrok dwóch lat więzienia oraz zapłaci odszkodowanie dziewczynce kwotę 140 000 koron szwedzkich. Skazani mężczyźni nie są mieszkańcami Upplands Väsby

Drugi 20-letni sprawca który również ma zarzuty o uczestnictwo w gwałcie zostanie skazany w momencie kiedy przejdzie kryminalistyczne badanie psychiatryczne.

Prawnik skazanego 19-latka Carl-Henric Ringblom nie chce komentować wyroku ale zapowiedział, że zostanie złożony wniosek o apelacje.

Wszyscy byli pijani

Całe zdarzenie działo się na imprezie domowej w Runby, W mieszkaniu przebywało około 30 osób. Jeden z sprawców popchnął ofiarę na łóżko w sypialni, a następnie mężczyźni przytrzymując dziewczynę doprowadzili do gwałtu. W pokoju znajdował się również trzeci mężczyzna i był świadkiem części gwałtu.

W drodze do szpitala dziewczyna zidentyfikowała sprawców.

Kilku świadków

Oprócz trzeciego mężczyzny w pokoju przesłuchano także kilku innych świadków tej imprezy. 20-latek rozmawiał osobami na przyjęciu o tym, co zrobił.

Sąd zdecydował, że mężczyzna powinien przejść kryminalistyczne badanie psychiatryczne przed wydaniem wyroku przeciwko niemu.

Szukasz kredytu w Szwecji, zobacz przygotowany przez nas pasaż finansowy.