fbpx

Szwedzka policja realizuje program, mający powstrzymać działalność gangów.

Policja w Malmö postanowiła podjąć zdecydowane, specjalne środki przeciwko fali przemocy, wynikającej głównie z działalności gangsterskiej. Teraz podobne kroki zostaną podjęte w innych miastach szwedzkich.

„Zadbamy o te rejony kraju, w których sytuacja tego wymaga. W tej chwili rozmawiamy głównie o dwóch miastach: Sztokholmie i Uppsali”, powiedział szef szwedzkiego wywiadu, Anders Thornberg, w rozmowie z dziennikarzem programu radiowego „Ekot”.

Policja w Malmö nadała tym działaniom nazwę „Operacja Hoarfrost”. Za cel postawiono głównie zmniejszenie liczby strzelanin i eksplozji, wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego.

W Uppsali „operacja” obejmie przede wszystkim dzielnicę Gottsunda. Już w ubiegłym tygodniu nasilono tu patrole policyjne.

„Przebywając w Gottsundzie, widywałem gangsterów, którzy już o 15:00 zaczynali siać spustoszenie na ulicach. Zachowywali się bezmyślnie, nie mieli szacunku dla niczego i nikogo”, relacjonuje Thornberg.

W Malmö „Operacja Hoarfrost” przyniosła już pierwsze żniwa. Aresztowano czterdziestu przestępców, a policja dodała, że stworzyła listę potencjalnych gangsterów, którym będzie się przyglądać.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja realizuje program, mający powstrzymać działalność gangów.

Warto przeczytać

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Epidemia koronawirusa szkodzi szwedzkiej turystyce. Poniesiono potężne straty finansowe.

Liczba potwierdzonych infekcji koronawirusowych wynosi aktualnie w Szwecji 68 451, a liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, wzrosła do ponad 5333. Epidemia mocno...

Szwecja: powołano komisję, która wyciągnie wnioski z błędów w sprawie koronawirusa

Z powodu ostrej krytyki, jaka spłynęła na szwedzki rząd i służbę zdrowia w związku z nieskuteczną metodą zwalczania epidemii koronawirusa, powołany został...