Szwedzka policja realizuje program, mający powstrzymać działalność gangów.

Policja w Malmö postanowiła podjąć zdecydowane, specjalne środki przeciwko fali przemocy, wynikającej głównie z działalności gangsterskiej. Teraz podobne kroki zostaną podjęte w innych miastach szwedzkich.

„Zadbamy o te rejony kraju, w których sytuacja tego wymaga. W tej chwili rozmawiamy głównie o dwóch miastach: Sztokholmie i Uppsali”, powiedział szef szwedzkiego wywiadu, Anders Thornberg, w rozmowie z dziennikarzem programu radiowego „Ekot”.

Policja w Malmö nadała tym działaniom nazwę „Operacja Hoarfrost”. Za cel postawiono głównie zmniejszenie liczby strzelanin i eksplozji, wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego.

W Uppsali „operacja” obejmie przede wszystkim dzielnicę Gottsunda. Już w ubiegłym tygodniu nasilono tu patrole policyjne.

„Przebywając w Gottsundzie, widywałem gangsterów, którzy już o 15:00 zaczynali siać spustoszenie na ulicach. Zachowywali się bezmyślnie, nie mieli szacunku dla niczego i nikogo”, relacjonuje Thornberg.

W Malmö „Operacja Hoarfrost” przyniosła już pierwsze żniwa. Aresztowano czterdziestu przestępców, a policja dodała, że stworzyła listę potencjalnych gangsterów, którym będzie się przyglądać.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...