fbpx

Szwedzka policja realizuje program, mający powstrzymać działalność gangów.

Policja w Malmö postanowiła podjąć zdecydowane, specjalne środki przeciwko fali przemocy, wynikającej głównie z działalności gangsterskiej. Teraz podobne kroki zostaną podjęte w innych miastach szwedzkich.

„Zadbamy o te rejony kraju, w których sytuacja tego wymaga. W tej chwili rozmawiamy głównie o dwóch miastach: Sztokholmie i Uppsali”, powiedział szef szwedzkiego wywiadu, Anders Thornberg, w rozmowie z dziennikarzem programu radiowego „Ekot”.

Policja w Malmö nadała tym działaniom nazwę „Operacja Hoarfrost”. Za cel postawiono głównie zmniejszenie liczby strzelanin i eksplozji, wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego.

W Uppsali „operacja” obejmie przede wszystkim dzielnicę Gottsunda. Już w ubiegłym tygodniu nasilono tu patrole policyjne.

„Przebywając w Gottsundzie, widywałem gangsterów, którzy już o 15:00 zaczynali siać spustoszenie na ulicach. Zachowywali się bezmyślnie, nie mieli szacunku dla niczego i nikogo”, relacjonuje Thornberg.

W Malmö „Operacja Hoarfrost” przyniosła już pierwsze żniwa. Aresztowano czterdziestu przestępców, a policja dodała, że stworzyła listę potencjalnych gangsterów, którym będzie się przyglądać.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja realizuje program, mający powstrzymać działalność gangów.

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...