30-letnia Szwedka oskarżona o wykorzystywanie nastoletniego imigranta.

30-letnia Szwedzka została skazana na karę grzywny za utrzymywanie kontaktów seksualnych z nieletnim imigrantem. 15-letni chłopak był przybranym wychowankiem oskarżonej i mieszkał pod jej dachem. Do Szwecji przybył bez opieki osób dorosłych.

Kobieta stanęła przez sądem rejonowym Attunda tingsrätt. Przyznała, że w 2017 roku nawiązała z chłopakiem relację seksualną. „Nyheter Idag” donosi, że 30-latka nie wiedziała, ile dokładnie lat ma jej wychowanek. Co więcej, sam miał zmuszać ją do seksu.

Imigrant pochodzi z Albanii. Kiedy trafił pod opiekę Szwedki, dopiero skończył 15 lat. To nie był jego pierwszy dom w nowym kraju. Wcześniejszego opiekuna miał zaatakować nożem.

Zeznania kobiety i jej przybranego wychowanka różnią się od siebie. Ona twierdzi, że odbyła stosunek z nieletnim nie więcej niż sześć razy. On z kolei uważa, że romans trwał dłużej: każdego dnia miał dopuszczać się różnych zachowań o charakterze seksualnym w towarzystwie starszej opiekunki.

Sąd stwierdził, że seks był dobrowolny zarówno w przypadku kobiety, jak i nastoletniego imigranta. Nie uwierzono w jej zapewnienia o gwałcie, ani w to, że Szwedka nie znała wieku swego wychowanka: w 2017 r. miał on wyglądać jak chłopiec mający nie więcej niż 15 lat.

Kobietę ukarano grzywną w wysokości 50 tys. SEK (ok. 20 tys. PLN). Wydano też na nią wyrok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary oraz zmuszono ją do odbycia 160 godzin prac społecznych.

W 2017 r. do podobnej sytuacji doszło w Danii. Dwie kobiety, które pracowały z nieletnimi w obozie dla uchodźców, zostały oskarżone o wykorzystywanie 17-letnich chłopców i aresztowane.

Strona główna Szwecja Imigracja w Szwecji 30-letnia Szwedka oskarżona o wykorzystywanie nastoletniego imigranta.

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...