fbpx

Sztokholm: cyfrowe billboardy pomogą bezdomnym w znalezieniu noclegu.

Firma Clear Channel Sverige opracowała wraz ze szwedzkim rządem kampanię społeczną o nazwie “OOH” (“Out of Home”). Jej celem jest skierowanie osób bezdomnych do schronisk i noclegowni – zwłaszcza teraz, gdy na zewnątrz panuje mróz.

Na sztokholmskich ulicach pojawiły się specjalne, cyfrowe billboardy, za sprawą których osoby pozbawione dachu nad głową mogą uzyskać informację o najbliższym punkcie pomocy.

Podobne urządzenia funkcjonują już w wielu miastach dookoła świata.

Billboardy nie mają charakteru komercyjnego, a reklamy zastępowane są na nich przez wskazówki i porady. Uruchamiają się wówczas, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza.

W Sztokholmie funkcjonują obecnie 53 cyfrowe billboardy. Umiejscowiono je w dzielnicach najbardziej kojarzonych z bezdomnością, ale mogą z nich skorzystać też ludzie, którzy po prostu chcą wesprzeć projekt Clear Channel.

Na ekranie wyświetlają się informacje, gdzie zbierane są ubrania, koce czy pożywienie. Inicjatywa ma podnosić świadomość społeczną w zakresie bezdomności i działalności charytatywnej.

Liczba osób bezdomnych w Europie stale rośnie. Kampania ruszyła w grudniu i potrwa do końca stycznia. Jeśli okaże się pomocna, Clear Channel nie wyklucza uruchomienia podobnych billboardów w innych miastach szwedzkich.


Strona główna Szwecja Sztokholm Sztokholm: cyfrowe billboardy pomogą bezdomnym w znalezieniu noclegu.

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...