fbpx

Agencja Transportowa mówi nie Chrystusowi

Głęboko wierzący mężczyzna chciał, by na tablicy rejestracyjnej jego auta widniał napis: “Kristus”. Agencja Transportowa powiedziała mu: “nie”.

Szwedzka Agencja Transportowa odrzuciła wniosek mężczyzny, który chciał, by na tablicy rejestracyjnej jego samochodu widniał napis: “Kristus” (Chrystus). Inną opcją miało być słowo “Jesus”, ale na to również nie wyrażono zgody.

“Na tablicy rejestracyjnej nie powinny znajdować się wyrażenia, które mogą być uznane za obraźliwe. Słowa o konotacji religijnej, widziane w takim miejscu, z łatwością uraziłyby uczucia niektórych wiernych”, wyjaśnił Mikael Andersson – rzecznik prasowy Agencji Transportowej.

W ubiegłym roku pracownicy organizacji odrzucili w sumie 94 wnioski o zalegalizowanie tablic.

Bohater zamieszania nie rozumie decyzji Agencji, o czym poinformował gazetę “Göteborg Direkt”. Obiecał jednak, że nie będzie ponownie ubiegał się o zmianę rejestracji.

Szukasz kredytu w Szwecji, zobacz przygotowany przez nas pasaż finansowy.

“Jestem chrześcijaninem i wierzę, że nie powinniśmy wywoływać zbędnych wojen, zwłaszcza z lokalnymi władzami. Będę modlił się za tych ludzi”, zapowiedział uduchowiony Szwed.

Na szwedzkich tablicach rejestracyjnych zazwyczaj pojawiają się trzy litery oraz trzy cyfry. Istnieje też możliwość ułożenia własnej, indywidualnej rejestracji. Kombinacji tradycyjnych pozostało na tyle mało, że od 16 stycznia nastąpią zmiany formalne: rejestracja będzie zbiorem trzech liter, dwóch cyfr i kolejnej litery.

Strona główna Wiadomości Szwecja Agencja Transportowa mówi nie Chrystusowi

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...