Rekord pobity dzięki pomocy obcych osób dla szwedzkiego chłopca

Szwedzki chłopiec ustanowił rekord w wielkości kolekcji długopisów dzięki, pomocy otrzymanej od obcych ludzi, gdy jego matka zaapelowała o pomoc w polepszaniu jego nastroju po śmierci babci.

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że Katja Nybacka umieściła w serwisie Blocket prośbę o przesłanie promocyjnych długopisów jej autystycznemu synowi przed jego 10 urodzinami.

„Większość osób z autyzmem, ma jakieś swoje jedno lub kilka specjalnych zainteresowań. W tym przypadku taką specjalnością jest zbieranie promocyjnych długopisów. Może macie jeden lub kilka takich długopisów, które zamierzacie wyrzucić? Wyślijcie mi email, to zwrócę wam koszty wysyłki. Wyobraźcie sobie też zadowolenie jakie wywoła powiększenie kolekcji u mojego syna,” mogliśmy przeczytać w ogłoszeniu.

W odpowiedzi szybko zaczęły przychodzić setki długopisów każdego dnia. Siedem miesięcy później długopisy wciąż nadchodzą, a chłopiec ma dzisiaj największą ich kolekcję na świecie.

„Obecnie Adam ma 299,645 długopisów, ale jeszcze nie wszystkie udało nam się policzyć, więc z pewnością jest już ich ponad 300,000,” powiedziała w wywiadzie mama chłopca.

„Każdego dnia przychodzą pocztą nowe i tak jest codziennie od stycznia. Trochę już się uspokoiło, bo w pewnym momencie były to całe worki codziennie, teraz jest to 50-100 na dzień.”

Wcześniejszy rekord według księgi Guinnessa, wynosił 285,000, ale teraz został już dzięki dwóm świadkom zastąpiony nowym, należącym do Adama.

Ogromna odpowiedź społeczna – między innymi specjalna facebookowa grupa z ponad 10,000 osób – bardzo zmieniła Adama, wyjaśnia jego matka.

„Adam uważa to wszystko za wyjątkową przygodę. Bardzo się dzięki temu rozwinął. Ponieważ jest osobą autystyczną, zawsze był bardzo nieśmiały i wycofany, ale teraz jest zupełnie innym dzieckiem. Wszyscy go wspierają i dobrze mu życzą, dzięki temu zaczął on więcej odzywać się do ludzi. Więc, ta sprawa znaczy znacznie więcej niż tylko same długopisy.

Czy 300,000 długopisów mogło już znudzić chłopca? Nigdy w życiu.

„Adam absolutnie nie jest tym znudzony, wręcz przeciwnie – jego pasja jest ciągle tak samo silna jak na początku. Ma on także, swój ulubiony długopis, który zawsze trzyma przy sobie – taki mały, czarny. Taki sam jak ten, który pobił rekord, czyli długopis numer 285,001” zapewnia jego mama.   

Strona główna Wiadomości Szwecja Rekord pobity dzięki pomocy obcych osób dla szwedzkiego chłopca

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...