fbpx

Szwedzki król nie chce oddać tytułów córce pomimo oskarżeń o branie udziału w seks-przyjęciach

Szwedzki król zamierza pozostać na tronie najdłużej jak to możliwe, pomimo serii oskarżeń dotyczących jego życia seksualnego.

Reputacja Karola XVI Gustawa, obecnie mającego 71 lat, został nadszarpnięta w 2010 roku, gdy opublikowano nieautoryzowaną książkę, ‘Niechętny Monarcha,’ według, której król miał brać udział w przyjęciach w jacuzzi w podziemnym nocnym klubie z rozebranymi kobietami a także w latach dziewięćdziesiątych miał mieć romans z Camillą Henemark, szwedzko-nigeryjską śpiewaczką.

Jednak w tym tygodniu powiedział on gazecie Aftonbladet, że to kiedy odda władzę, zależy tylko ‘od Boga’. Zapytany, czy to oznacza, że pozostanie na tronie do śmierci odpowiedział: „Tak, będę się o to starał.”

„Zapytam Boga, kiedy umrę,” dodał.

Król nie pozwał wydawców książki ‘Niechętny Monarcha’. Decyzję tą uzasadniał na niekonwencjonalnej konferencji prasowej w lesie, będąc wciąż w stroju, w którym wcześniej polował na łosie.

„Rozmawiałem z rodziną oraz z królową i zdecydowaliśmy się zamknąć ten rozdział i iść dalej, ponieważ to wszystko dotyczy rzeczy, które wydarzyły się bardzo dawno,” powiedział wtedy.

Karol objął szwedzki tron w 1973, mając zaledwie 27 lat.

Jego córka Wiktoria, która w piątek obchodziła 40 urodziny, cieszy się ogromną popularnością i w ostatniej ankiecie przeprowadzonej wśród mieszkańców Szwecji została ulubionym członkiem rodziny królewskiej.   

Księżna ma dwójkę dzieci, pięcioletnią Estelle oraz rocznego Oscara z byłym trenerem fitnessu Danielem Westlingiem, z którym wzięła ślub w 2010 roku, po 8 latach związku.

Para ta ostatnio trafiła na nagłówki światowych gazet po swoich decyzjach dotyczących podziału urlopu macierzyńskiego.

Król nie cieszy się takim samym poparciem jak jego córka, zaledwie jeden na pięciu Szwedów uważa go za ulubiona osobę z rodziny królewskiej a mniej więcej 2 na 5 osób uważają, że powinien on abdykować.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki król nie chce oddać tytułów córce pomimo oskarżeń o branie udziału...

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...