Tysiące obcych ludzi pomaga szwedzkiej matce pocieszyć jej syna

794

Szwedzka matka została zadziwiona chęcią pomocy ze strony obcych osób, po tym jak dziesiątki tysięcy osób odpowiedziały na jej internetowy post proszący o pomoc w pocieszeniu syna po śmierci jego babci.

Adam, syn Katji Nybacka, który jest dzieckiem autystycznym, zbiera promocyjne długopisy z nazwami firm. Aby go pocieszyć matka napisała w serwisie Blocket   ogłoszenie z pytaniem czy ktoś nie ma dużo takich długopisów i nie mógłby ich wysłać chłopcu na 10 urodziny.  

„Jest taki autystyczny chłopiec, który kończy w grudniu 10 lat. Większość ludzi z autyzmem ma jakieś swoje jedno lub kilka zainteresowań. Jednym z zainteresowań tego chłopca jest zbieranie długopisów promocyjnych,” napisała Nybacka w ogłoszeniu.

„Posiadasz takie długopisy i chcesz je wyrzucić? Wyślij je pocztą do mnie, ja z chęcią zapłacę za wysyłkę. Wyobraź sobie szczęście tego chłopca powiększającego każdego dnia swoją kolekcję,” dodała.

Ogłoszenie szybko rozprzestrzeniło się na Facebooku i ciągu tygodnia Nybacka otrzymała dziesiątki tysięcy odpowiedzi. Zaczęły także przychodzić setkami długopisy.

„Adam jest bardzo szczęśliwy i uważa to są bardzo fajne, że jest w gazecie i na Facebooku. Mówi, że ‘wszyscy o nim piszą’, ale nie zdaje sobie sprawy z rozmiarów jakie osiągnęła ta akcja. Myślę, że od tej pory powinien być nazywany długopisowym chłopcem,” powiedział jego ojczym Björn Sundberg.

Ogłoszenie trafiło także do jedna z facebookowych grup nazwanej „Truckers Paradise”, zrzeszającej kierowców i entuzjastów ciężarówek. Jej członkowie zamieszczają na niej zdjęcia długopisów wysyłanych Adamowi

„Obecnie spodziewamy się, że przyjdzie około 1000 długopisów i mamy już na nie miejsce. Jednak jak tak dalej pójdzie potrzebny będzie cały wolny garaż. Na szczęście mamy dużo miejsca. Myślę, że Adam nie będzie chciał ich wszystkich trzymać w szufladzie biurka, to nie w jego stylu,” powiedział Sundberg.

Komentarz

Bądź pierwszym który skomentuje

avatar
wpDiscuz