Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wybuchu w norweskim centrum dla uchodźców

W środę policja z Bergen rozpoczęła dochodzenie w sprawie wybuchu w ośrodku dla uchodźców Ytr Arna, który miał miejsce wieczorem we wtorek.

Nikt nie został ranny w wyniku tej dosyć silnej eksplozji w recepcji ośrodka. W jej wyniku powstały jednak duże szkody materialne, uszkodzone zostały ściany budynku i wybitych zostało wiele szyb.

W środę zatrzymanych zostało w tej sprawie dwóch obcokrajowców, mają oni zostać przesłuchani przez policję.

„Są oni podejrzani o jakiś związek z tą sprawą, gdyż znajdowali się w pomieszczeniu, gdy nastąpił wybuch,” powiedział we wtorkowy wieczór rzecznik zachodniego okręgu policji Frode Kolltveit.

Co dokładnie wybuchło we wtorek o 17:30 jeszcze nie wiadomo.

„Policyjni saperzy oraz technicy pracowali przez noc na miejscu zdarzenia. Nie znaleźli śladów materiałów wybuchowych, więc będą dalej szukać co spowodowało eksplozję,” powiedział przedstawiciel policji Arve Samsonsen.

Policja powiedziała norweskiej agencji informacyjnej NTB, że śledczy uważają, że eksplozja nastąpiła w piecu lub obok niego. Do czego używany był piec nie wiadomo, policja jeszcze tego nie ustaliła. Nie wiadomo jeszcze czy wybuch był spowodowany przez substancje chemiczne czy urządzenie elektroniczne.

W tym ośrodku dla uchodźców mieszka między 15-20 osób, które po wybuchu zostały ewakuowane.    

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Norwegia Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wybuchu w norweskim centrum dla uchodźców

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...