Podwójna liczba fotoradarów w Szwecji

Liczba fotoradarów w Szwecji podwoiła się w ciągu ostatnich dziesięciu lat, donosi radio P4 Halland.

Zakłada się, że w najbliższych latach wzrost ten będzie kontynuowany w takim samym tempie. “Mamy plan, aby kontynuować zakładanie fotoradarów w takim samym stopniu, jak od 2015 roku, czyli 200 rocznie.” – powiedziała radiu Eva Lundberg, koordynator w Szwedzkim Urzędzie Transportu.

Obecnie w Szwecji jest około 2400 fotoradarów, a przy obecnym tempie rozbudowy do 2030 roku będzie ich blisko 4000. “Celem tych działań jest ratowanie życia” – dodała Eva Lundberg.

Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz