Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji – Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland – wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby infekcji.

Trzy regiony w czwartek podążyły za Uppsalą i Skåne, wprowadzając bardziej rygorystyczne środki dotyczące koronawirusa, po zwiększeniu liczby pacjentów z Covid-19 w szpitalach i opiece nad osobami starszymi, a także zwiększeniu liczby pozytywnych testów.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, które są przedstawione na stronie internetowej Agencji Zdrowia Publicznego. Nowe zalecenia wchodzą w życie natychmiast i dotyczą wszystkich osób które przebywają w regionie Sztokholmskim, Västra Götaland i Östergötland.

  • Powstrzymać się od przebywania w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy, centra handlowe, muzea, biblioteki, basen i siłownie. Ograniczyć się do niezbędnych wizyt na przykład w sklepach spożywczych i aptekach.
  • Powstrzymać się od uczęszczania w spotkaniach, koncertach, przedstawieniach, treningach sportowych, meczach i zawodach. To zalecenie nie dotyczy jednak treningu sportowego dzieci i młodzieży urodzonych w 2005 roku lub później.
  • Jeśli to możliwe, unikać kontaktu fizycznego z innymi osobami niż te, z którymi się mieszka. Według Agencji Zdrowia Publicznego obejmuje to na przykład uczestnictwo w imprezach lub podobnych spotkaniach towarzyskich.

Teraz pięć z 21 regionów Szwecji podlega obecnie surowszym ograniczeniom, które nie są prawnie wiążące, więc nie ma kar za ich naruszenie, ale jednocześnie nie są one uważane za opcjonalne.

Britte Bråstad, dyrektor prawny Agencji Zdrowia Publicznego, opisała środki – zwane lokalnymi allmänna råd lub „ogólnymi zaleceniami” – jako „coś pomiędzy przepisami a zaleceniami”.

Nowe środki lokalne obejmują również zaostrzone przepisy dotyczące miejsc pracy w Sztokholmie, Västra Götaland i Östergötland, a także innych miejsc, takich jak centra handlowe i sportowe, stwierdzając, że należy podjąć środki, aby upewnić się, że każdy jest w stanie przestrzegać wytycznych, na przykład ograniczając liczbę odwiedzających.

Pracodawcy są również zobowiązane do pomagania swoim pracownikom w przestrzeganiu zaleceń, na przykład poprzez zapewnienie pracownikom możliwości pracy z domu i odkładanie podróży służbowych, konferencji lub innych spotkań osobistych.

Nowe ograniczenia w Sztokholmie, Västra Götaland i Östergötland obowiązywać będą do 19 listopada, ale mogą zostać przedłużone. W Skåne potrwają do 17 listopada, a dziś zostały przedłużone o kolejne dwa tygodnie (również do 17 listopada) w Uppsali. Wszystkie pięć regionów utrzymuje limit frekwencji na wydarzeniach publicznych na poziomie 50 osób, zamiast podnosić go do 300, na co rząd wcześniej dał zielone światło.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...