fbpx

Wiecej elektrycznych autobusów w Kopenhadze

Pod względem elektryzowania ruchu autobusowego aglomeracja Sztokholmu wciąż pozostaje w tyle za innymi stolicami Skandynawii. 

Movia, która zarządza komunikacją miejską w regionie Kopenhagi, zdecydował się teraz zainwestować w kolejne 47 autobusów elektrycznych na 21 liniach autobusowych, a ich ruch rozpocznie się latem 2021 r. Tym samym Movia będzie miała 123 autobusy elektryczne na Zelandii.

To gminy Glostrup, Guldborgsund, Lolland, Rødovre i Slagelse po raz pierwszy wdrażają całkowicie bezemisyjne autobusy elektryczne na wybranych liniach autobusowych. 

Przejście na energię elektryczną odbywa się we współpracy Movia z operatorami Keolis i Kruse, którzy na początku tego roku wygrali zamówienia na obecny ruch autobusowy.

Dziś Movia ma w ruchu 76 autobusów elektrycznych.

Strona główna Wiadomości Dania Wiecej elektrycznych autobusów w Kopenhadze

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.