fbpx

Miliardy koron za przekroczenie prędkości w tunelu.

Jeździsz szybko w tunelu? Prawda jest taka, że ​​aż 80 procent wszystkich kierowców jedzie zbyt szybko w tunelu.

Według Traffic Stockholm około 80 procent wszystkich kierowców na południowym łączu drogi numer 75 jeździ zbyt szybko.

Południowe łącze (Södra länken) oznaczony jako droga krajowa 75 Jest autostradą łączącą Essingeleden – Stockholm – Nacka – Värmdö. Południowy odcinek ma 6 kilometrów długości, z czego 4,6 kilometra znajduje się w tunelu.


Årstatunneln w południowym łączu przy wyjeździe na Nynäsvägen

W ostatnich latach wzrosły wypadki w tunelach. Kamery bezpieczeństwa drogowego zostały zainstalowane w 2018 r., Aby zaradzić przyspieszeniom.

Według analizy Traffic Stockholm można zauważyć, że średnia prędkość spadła w tunelu w 2018 r. – z 72,7 km/h do 71,1 km/h. Dane oparte zostały na podstawie 7,5 miliona przejazdów samochodowych.

Analiza pokazuje również, że zmalała również liczba kierowców jadących z nadmierną prędkością – głównie podczas porannego szczytu. Największym powodem tego jest jednak pogorszenie się drożności tunelu.

Analiza Traffic Stockholm podała również informację o sumie kar finansowych które teoretycznie mogły być wręczone kierowcą za rok 2018 którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w tunelu która wynosi 70 km/h.

Całkowita suma za przekroczenie prędkości w ciągu roku na odcinku 4600 metrów wyniosła:

8 929 400 000 SEK. (3.6 mld zł)

9 mld SEK to prawie tyle, ile wyniósł cały koszt budowy Södra Länken.

Można też porównać z innymi ważnymi funkcjami społecznymi: 9 mld SEK odpowiada rocznej pensji 25 000 pielęgniarek – lub 1200 nowych autobusów elektrycznych.

Aktualnie na terenie Szwecji znajduje się 1745 kamer mierzących prędkość. Zobacz gdzie znajdują się fotoradary.

Strona główna Szwecja Sztokholm Miliardy koron za przekroczenie prędkości w tunelu.

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.