Nie chwal się brawurową jazdą na Facebooku

Nastolatek z Norwegii zamieszczając nagranie ze swojego szybkiego przejazdu tunelem prawdopodobnie myślał, że dostanie dużo lajków na Facebooku. Zamiast tego stracił prawo jazdy.[sociallocker]

Prawo jazdy zostało odebrane nastolatkowi po tym jak zamieścił on na Facebooku video ze swoim przejazdem z prędkością 160 km/h przez tunel, tak wynika ze słów policjanta cytowanego przez gazetę Lofotposten.

„Młody kierowca w wieku poniżej 20 lat, jechał na zachodu przez tunel Sørdal i nagrywał jazdę swoim telefonem komórkowym. Następnie zamieścił to video w serwisie społecznościowym,” powiedział Asbjørn Sjølie.

Policja skontaktowała się z nastolatkiem, który przyznał się do szaleńczej jazdy. Skonfiskowano mu prawo jazdy i być może zostaną mu postawione zarzuty.

Inspektor z policji powiedział, że wyczyn nastolatka spowodował wielkie zagrożenie na drodze.

„Ciężko jest znaleźć odpowiednio mocne słowa do określenia powagi sytuacji, z pewnością tej osobie zabrakło wyobraźni do uświadomienia sobie jak poważne mogą być konsekwencje takich działań,” powiedział Sjølie.

„Jechał on z prędkości 160 km/h w tunelu, co widać na jego własnym liczniku i jednocześnie filmował on tą jazdę. W jednej ręce trzymał telefon. To jest przerażające.”

Sjølie powiedział, że młodzi ludzie powinni zrozumieć, że niebezpieczne sytuacje nie są rodzajem rozrywki i nie służą do zbierania lajków w mediach społecznościowych.

Tunel Sørdal ma 6,3 km długości. Dopuszczalna prędkość wynosi tam 80 km/h.

[/sociallocker]

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym wzywa ludzi do noszenia maseczek przez...

Konsultant techniczny Volvo i Scanii z zarzutami szpiegostwa dla Rosji

Konsultant techniczny ze Sztokholmu może stanąć przed sądem, oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji. Grożą mu zarzuty „narażenia bezpieczeństwa...

Nowa, brazylijska mutacja koronawirusa dotarła do Szwecji

W sobotę szwedzkie władze ujawniły, że do kraju dotarł nowy szczep koronawirusa – tym razem pochodzenia brazylijskiego. Na razie...

Musisz przeczytać

Sztokholm: Aktualizacja zaleceń

Sztokholm wprowadził dalsze środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania...

Anders Tegnell zapowiada nowe środki zaradcze

Szwecja planuje ogłosi dziś nowy pakiet środków zaradczych, które...