fbpx

ICA Maxi wprowadzi na rynek świeże warzywa produkowane w nowoczesnym kontenerze.

ICA Maxi Högskolan to jeden ze sklepów należących do rodziny ICA Gruppen, na którą składa się blisko 1300 innych obiektów. Sklep ten uruchomił własną linię produkcyjną, opartą na technologii “Freight Farms”.

“Freight Farms” to także nazwa firmy, obsługującej klientów z Dubaju, USA czy Kanady. Zajmuje się ona sprzedażą kontenerów uprawowych, gdzie możliwe jest prowadzenie tzw. wertykalnej farmy.

Kontener ma wielkość naczepy ciężarówki i nosi wdzięczną nazwę “Leafy Green Machine” (Liściasta, Zielona Maszyna). Choć wielu sceptykom wyda się to podejrzane, w kontenerze można uprawiać zdrowe i zupełnie naturalne warzywa.

ICA Maxi Högskolan będzie produkowało warzywa w nowoczesnych, choć w pełni wydajnych warunkach, a potem sprzedawało je w swoim sklepie. Klienci już teraz mogą zapoznać się z ofertą “Leafy Green Machine”.

Rikard Hillarp, dyrektor ICA Maxi Högskolan, powiedział:

“Będziemy pierwszym sklepem ICA Maxi, który wprowadzi sprzedaż produktów z kontenerów uprawowych. Bardzo mnie to ekscytuje. Będziemy zawsze blisko procesu uprawy – stąd pewność, że przekażemy klientom produkty najwyższej jakości.”

Miniaturowe gospodarstwo będzie wiązało się z najlepszymi warunkami uprawy, a plony będzie można zbierać przez cały rok – nie tylko w “sezonie”. Wszystko za sprawą najnowocześniejszej technologii.

W procesie pomogą inteligentna platforma danych IoT, lampy LED-owe i system hydroponiczny. Dziennie w kontenerze zużytych zostanie ok. 5 galonów wody, wykorzystanej do uprawy.

“Technologia ‘ Freight Farms’ nam, jako Szwedom, może okazać się szczególnie przydatna. Sezony upraw są tu krótsze, ale w kontenerze ‘Leafy Green Machine’ nie bierzemy ich pod uwagę. Zasięg i prędkość wysyłki naszych produktów też ucieszą większość klientów”, tłumaczy Hillarp.

“Decentralizację systemu żywnościowego umożliwiliśmy już klientom i firmom na całym świecie”, powiedział Brad McNamara – dyrektor generalny “Freight Farms”.

“Działamy z troską o środowisko. Perspektywa dalszej pracy z Rikardem Hillarpem i spółką ICA Maxi bardzo nas cieszy, bo są to branżowi liderzy, którzy wyprzedzają swoje czasy.”


Strona główna Wiadomości Szwecja ICA Maxi wprowadzi na rynek świeże warzywa produkowane w nowoczesnym kontenerze.

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...