Mężczyzna pobity podczas obrony kościoła przed próbą podpalenia

W szwedzkim mieście Ronneby brutalnie pobił został mężczyzna który bronił kościoła przed podpaleniem podczas zamieszek.

Naem Sufan, który został ranny wraz z policjantem, powiedział , że widział kilku zbuntowanych młodych ludzi próbujących zaatakować kościół w sobotę wieczorem. 

Powiedział: „Byłem przed kościołem o 21:50 i widziałem, jak ludzie próbowali go spalić. Było wielu młodych i dorosłych ludzi ”.

„Stałem więc przed drzwiami i powiedziałem:„ Nie możesz tego zrobić ”. Ugasiłem ogień własną kurtką. Potem zaczęli mnie kopać i bić. Próbowali dostać się do kościoła, ale nie mogli otworzyć drzwi ”- powiedział w wywiadzie dla Sveriges Radio.

Sufan powiedział, że buntownicy byli wściekli, że bronił kościół, mówiąc: „Zapytali mnie czy ochraniam kościoł? ”. Po chwili zaczęli mnie kopać ”.

Sufan powiedział, że nie jest zadowolony z zachowania tych osób defacto przybyszów z innych krajów.

„Jestem całkowicie rozczarowany, kiedy widzę, że imigranci to robią. Sam jestem imigrantem. Nie rozumiem, Szwecja dała nam wszystko. Dali nam pokój. Przyjechaliśmy z wojny; nie musimy tu tworzyć wojny – powiedział.

Zamieszki w Ronneby i próba podpalenia kościoła pochodzą zaledwie kilka dni po innych zamieszkach które miały miejsce w Malmö gdzie został spalony Koran.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...