fbpx

Mężczyzna pobity podczas obrony kościoła przed próbą podpalenia

W szwedzkim mieście Ronneby brutalnie pobił został mężczyzna który bronił kościoła przed podpaleniem podczas zamieszek.

Naem Sufan, który został ranny wraz z policjantem, powiedział , że widział kilku zbuntowanych młodych ludzi próbujących zaatakować kościół w sobotę wieczorem. 

Powiedział: „Byłem przed kościołem o 21:50 i widziałem, jak ludzie próbowali go spalić. Było wielu młodych i dorosłych ludzi ”.

„Stałem więc przed drzwiami i powiedziałem:„ Nie możesz tego zrobić ”. Ugasiłem ogień własną kurtką. Potem zaczęli mnie kopać i bić. Próbowali dostać się do kościoła, ale nie mogli otworzyć drzwi ”- powiedział w wywiadzie dla Sveriges Radio.

Sufan powiedział, że buntownicy byli wściekli, że bronił kościół, mówiąc: „Zapytali mnie czy ochraniam kościoł? ”. Po chwili zaczęli mnie kopać ”.

Sufan powiedział, że nie jest zadowolony z zachowania tych osób defacto przybyszów z innych krajów.

„Jestem całkowicie rozczarowany, kiedy widzę, że imigranci to robią. Sam jestem imigrantem. Nie rozumiem, Szwecja dała nam wszystko. Dali nam pokój. Przyjechaliśmy z wojny; nie musimy tu tworzyć wojny – powiedział.

Zamieszki w Ronneby i próba podpalenia kościoła pochodzą zaledwie kilka dni po innych zamieszkach które miały miejsce w Malmö gdzie został spalony Koran.

Strona główna Szwecja Imigracja w Szwecji Mężczyzna pobity podczas obrony kościoła przed próbą podpalenia

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...