fbpx

Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Szwedzki premier Stefan Löfven odrzucił pomysł ograniczenia jakichkolwiek wniosków azylowych, stwierdzając, że taka propozycja byłaby sprzeczna z poparciem samego prawa do azylu.

Propozycja wprowadzenia górnego limitu dla wniosków o azyl została przedstawiona przez centroprawicową partię umiarkowaną.

Początkowo Löfven i jego lewicowo-liberalni socjaldemokraci wydawali się być na przychylni ograniczając liczbę migrantów mogących ubiegać się o azyl w Szwecji – ale to spowodowało konflikt z partią Zielonych w rządzie koalicyjnym tego kraju.

Premier Löfven powiedział, że nie popiera celów ani nie ogranicza wniosków azylowych, i że Szwecja zrobi swoją część – ale oczekuje, że inne państwa członkowskie Unii Europejskiej zrobią to samo, informuje szwedzka gazeta Expressen.

„Zrobimy naszą część jako członek Unii Europejskiej. Nie więcej.  ”, stwierdził Löfven.

Isabella Lövin, poseł partii Zielonych, powiedziała, że ​​jej partia nie poprze żadnych ograniczeń w zakresie wniosków osób ubiegających się o azyl, mówiąc: „Jesteśmy przekonani, że nie będziemy uczestniczyć w żadnej polityce, której nie popieramy. Nasz partner rządowy nie jest w stanie zadowolić się czymkolwiek innym.”

Według byłego członka Partii Zielonych problemy doprowadziły do ​​głębokiego podziału w rządzie koalicji i wielu członków partii twierdzi, że są gotowi do odejścia.

W październiku 2019 r. Urząd Statystyczny w Szwecji ujawnił, że ​​masowa migracja zmieniła demografię kraju w takim stopniu, że obecnie około 20 procent, czyli jedna piąta wszystkich Szwedów pochodzi ze środowisk migracyjnych – łącznie prawie dwa miliony ludzi.

Strona główna Szwecja Imigracja w Szwecji Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...