Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Szwedzki premier Stefan Löfven odrzucił pomysł ograniczenia jakichkolwiek wniosków azylowych, stwierdzając, że taka propozycja byłaby sprzeczna z poparciem samego prawa do azylu.

Propozycja wprowadzenia górnego limitu dla wniosków o azyl została przedstawiona przez centroprawicową partię umiarkowaną.

Początkowo Löfven i jego lewicowo-liberalni socjaldemokraci wydawali się być na przychylni ograniczając liczbę migrantów mogących ubiegać się o azyl w Szwecji – ale to spowodowało konflikt z partią Zielonych w rządzie koalicyjnym tego kraju.

Premier Löfven powiedział, że nie popiera celów ani nie ogranicza wniosków azylowych, i że Szwecja zrobi swoją część – ale oczekuje, że inne państwa członkowskie Unii Europejskiej zrobią to samo, informuje szwedzka gazeta Expressen.

„Zrobimy naszą część jako członek Unii Europejskiej. Nie więcej.  ”, stwierdził Löfven.

Isabella Lövin, poseł partii Zielonych, powiedziała, że ​​jej partia nie poprze żadnych ograniczeń w zakresie wniosków osób ubiegających się o azyl, mówiąc: „Jesteśmy przekonani, że nie będziemy uczestniczyć w żadnej polityce, której nie popieramy. Nasz partner rządowy nie jest w stanie zadowolić się czymkolwiek innym.”

Według byłego członka Partii Zielonych problemy doprowadziły do ​​głębokiego podziału w rządzie koalicji i wielu członków partii twierdzi, że są gotowi do odejścia.

W październiku 2019 r. Urząd Statystyczny w Szwecji ujawnił, że ​​masowa migracja zmieniła demografię kraju w takim stopniu, że obecnie około 20 procent, czyli jedna piąta wszystkich Szwedów pochodzi ze środowisk migracyjnych – łącznie prawie dwa miliony ludzi.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...