fbpx

Księżniczka Estella zachwyca urodą na rodzinnych fotografiach

Foto fb.com/PrinceCarlPhilipofSweden / by Anna-Lena Ahlstrom

Wiktoria z dynastii Bernadotte, następczyni tronu Szwecji, podzieliła się z internautami dwoma osobistymi fotografiami. Na obu widzimy jej córkę, siedmioletnią Estellę.

Okazją do wykonania eleganckich, rodzinnych zdjęć były nadchodzące urodziny dziewczynki. Księżniczka Estella skończy osiem lat już 23 lutego.

Na fotografii Estelli towarzyszą rodzice i młodszy brat. Mama, Wiktoria, nosi tytuł „Kronprinsessa” – jest następczynią tronu Szwecji. Tato, Daniel Westling, jest natomiast księciem Västergötlandu. Zdjęcie rozświetla też uśmiechnięty Oskar Bernadotte – 3-letni książę Skanii, trzeci w linii sukcesji do szwedzkiego tronu.

Autorką zdjęć jest Anna-Lena Ahlström. Media zachwycają się nad wizerunkiem 7-letniej księżniczki, zachwalając jej strój, fryzurę i królewską prezencję. Na drugiej fotografii widzimy samą Estellę, która najwyraźniej potrafi skraść uwagę mass mediów nie tylko w towarzystwie rodziców.

Foto.fb.com/PrinceCarlPhilipofSweden / by Anna-Lena Ahlstrom

Jej Królewska Wysokość nosi oficjalnie tytuł księżnej Östergötlandu. Dziewczynka urodziła się 23 lutego 2012 roku w Szpitalu Uniwersyteckim Karolinska. Cztery lata później, 2 marca, na świat przyszedł jej brat Oskar. Dziadkiem kilkulatków jest król Karol XVI Gustaw.

W ubiegłym roku Wiktoria i Daniel utworzyli specjalną, królewską fundację, która została ochrzczona imieniem ich córki. Celem fundacji jest „promocja działalności kulturalnej” oraz „celebrowanie sztuki”, jako istotnej dziedziny życia społecznego.

„Chciałam oficjalnie ogłosić, że utworzona została Fundacja Kultury im. Księżniczki Estelli. Jej celem jest promowanie działalności kulturalnej w Szwecji” – pisała księżna Wiktoria na swoim profilu w Instagramie. „Dzięki tej inicjatywie pragniemy podkreślić znaczenie sztuki i kultury, które są tak ważne w otwartym, nowoczesnym społeczeństwie.”

O Estelli głośno było miesiąc temu, kiedy złamała nogę podczas jazdy na nartach. 7-latka świętowała nadejście Nowego Roku w towarzystwie rodziców. Biuro prasowe Pałacu Królewskiego informowało, że do wypadku doszło w Alpach 2 stycznia. W szpitalu dokonano diagnozy: na szczęście złamanie nie było głębokie i dziewczynka wkrótce wróciła do zdrowia. Z powodu wypadku Wiktoria nie wzięła udziału w pogrzebie Ariego Behna.

Strona główna Wiadomości Szwecja Księżniczka Estella zachwyca urodą na rodzinnych fotografiach

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.