Księżniczka Estella zachwyca urodą na rodzinnych fotografiach

Foto fb.com/PrinceCarlPhilipofSweden / by Anna-Lena Ahlstrom

Wiktoria z dynastii Bernadotte, następczyni tronu Szwecji, podzieliła się z internautami dwoma osobistymi fotografiami. Na obu widzimy jej córkę, siedmioletnią Estellę.

Okazją do wykonania eleganckich, rodzinnych zdjęć były nadchodzące urodziny dziewczynki. Księżniczka Estella skończy osiem lat już 23 lutego.

Na fotografii Estelli towarzyszą rodzice i młodszy brat. Mama, Wiktoria, nosi tytuł „Kronprinsessa” – jest następczynią tronu Szwecji. Tato, Daniel Westling, jest natomiast księciem Västergötlandu. Zdjęcie rozświetla też uśmiechnięty Oskar Bernadotte – 3-letni książę Skanii, trzeci w linii sukcesji do szwedzkiego tronu.

Autorką zdjęć jest Anna-Lena Ahlström. Media zachwycają się nad wizerunkiem 7-letniej księżniczki, zachwalając jej strój, fryzurę i królewską prezencję. Na drugiej fotografii widzimy samą Estellę, która najwyraźniej potrafi skraść uwagę mass mediów nie tylko w towarzystwie rodziców.

Foto.fb.com/PrinceCarlPhilipofSweden / by Anna-Lena Ahlstrom

Jej Królewska Wysokość nosi oficjalnie tytuł księżnej Östergötlandu. Dziewczynka urodziła się 23 lutego 2012 roku w Szpitalu Uniwersyteckim Karolinska. Cztery lata później, 2 marca, na świat przyszedł jej brat Oskar. Dziadkiem kilkulatków jest król Karol XVI Gustaw.

W ubiegłym roku Wiktoria i Daniel utworzyli specjalną, królewską fundację, która została ochrzczona imieniem ich córki. Celem fundacji jest „promocja działalności kulturalnej” oraz „celebrowanie sztuki”, jako istotnej dziedziny życia społecznego.

„Chciałam oficjalnie ogłosić, że utworzona została Fundacja Kultury im. Księżniczki Estelli. Jej celem jest promowanie działalności kulturalnej w Szwecji” – pisała księżna Wiktoria na swoim profilu w Instagramie. „Dzięki tej inicjatywie pragniemy podkreślić znaczenie sztuki i kultury, które są tak ważne w otwartym, nowoczesnym społeczeństwie.”

O Estelli głośno było miesiąc temu, kiedy złamała nogę podczas jazdy na nartach. 7-latka świętowała nadejście Nowego Roku w towarzystwie rodziców. Biuro prasowe Pałacu Królewskiego informowało, że do wypadku doszło w Alpach 2 stycznia. W szpitalu dokonano diagnozy: na szczęście złamanie nie było głębokie i dziewczynka wkrótce wróciła do zdrowia. Z powodu wypadku Wiktoria nie wzięła udziału w pogrzebie Ariego Behna.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...