Dwie szkoły w południowej Szwecji zostały ewakuowane w czwartkowy poranek z powodu ‘żartu’ jednego z uczniów dotyczącego masowej strzelaniny.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie przygotowań jednego z uczniów do popełnienia masowego morderstwa, chociaż najprawdopodobniej był to po prostu żartobliwy post zamieszczony w mediach społecznościowych.

Chłopak groził strzelaniną w szkole w Dalaskolan Södra w Bromölla, w południowej Szwecji. Jego post zamieszczony w mediach społecznościowych szybko rozszedł się po Internecie i w środowy wieczór ktoś zgłosił całą sprawę policji.

W czwartek do domu zostali odesłani uczniowie z Dalaskolan Södra oraz bliźniaczej szkoły Dalaskolan Norra. Obie szkoły zostały zamknięte przez cały dzień, napisał w oświadczeniu Sven Håkansson odpowiedzialny za organizację lokalnej edukacji.

Łącznie zostały odwołane zajęcia 500 uczniów w tym 150 z Dalaskolan Södra, średniej szkoły, której bezpośrednio dotyczyła groźba ze środowego postu chłopaka.

Prokuratura zaklasyfikowała groźbę jako ‘przygotowanie do popełnienia masowego morderstwa’ i chłopak został natychmiast zatrzymany.

‘Zawsze traktujemy takie przypadki niezwykle poważnie,’ powiedział gazecie Kristianstadbladet Robert Loeffel z lokalnej policji.

Dodał on także, że policja przeprowadziła przeszukania mające na celu ustalenie czy uczeń podjął jakiekolwiek przygotowania do realizacji swojej groźby. „Wszystko wskazuje na to, że było to po prostu pusta groźba mająca przestraszyć ludzi. Dzieci i młodzież czasami robi takie rzeczy, prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy z ich konsekwencji.”

Policja potwierdziła, że nie był żadnego bezpośredniego zagrożenia dla szkoły, ale dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji budynków. W piątek obie szkoły będą działały normalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.