Koronawirus w Szwecji – weekendowy raport

Anders Tegnell, państwowy epidemiolog w Urzędzie Zdrowia Publicznego poinformował, że liczby wskazują na to, że rozprzestrzenianie się infekcji w Szwecji wydaje się ustabilizowane- nawet w przypadku opieki nad osobami starszymi.

Według Urzędu Zdrowia Publicznego w weekendy często występuje opóźnienie w raportowaniu, dlatego trudno jest wyciągnąć jednoznaczne wnioski z przedstawionych wówczas liczb i dlatego ta liczba może być wyższa po weekendzie.

Całkowita liczba zgłoszonych zgonów z powodu koronawirusa osiągnęła 1 540. Dziś 29, a w sobotę 111 osób zmarło z powodu koronawirusa w Szwecji.

Od początku epidemii na oddziale intensywnej opieki zdrowotnej przebywa 1 079 osób, w tym również osoby zmarłe i pacjenci, którzy wyzdrowiali i zostali wypisani.

W ten weekend potwierdzono 1169 przypadków koronawirusa, a całkowita liczba zakażeń w Szwecji wynosi 14 385

Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Demoskop, zaufanie do rządu i Urzędu Zdrowia Publicznego gwałtownie wzrosło, informuje Aftonbladet.

Z 50 procentowego zaufania do Urzędu Zdrowia Publicznego w marcu, liczba ta wynosi obecnie 71 procent.

Liczba dla rządu wynosi obecnie 53 procent, w porównaniu z 32 procentami w marcu.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - weekendowy raport

Warto przeczytać

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...