fbpx

Koronawirus w Szwecji – weekendowy raport

Anders Tegnell, państwowy epidemiolog w Urzędzie Zdrowia Publicznego poinformował, że liczby wskazują na to, że rozprzestrzenianie się infekcji w Szwecji wydaje się ustabilizowane- nawet w przypadku opieki nad osobami starszymi.

Według Urzędu Zdrowia Publicznego w weekendy często występuje opóźnienie w raportowaniu, dlatego trudno jest wyciągnąć jednoznaczne wnioski z przedstawionych wówczas liczb i dlatego ta liczba może być wyższa po weekendzie.

Całkowita liczba zgłoszonych zgonów z powodu koronawirusa osiągnęła 1 540. Dziś 29, a w sobotę 111 osób zmarło z powodu koronawirusa w Szwecji.

Od początku epidemii na oddziale intensywnej opieki zdrowotnej przebywa 1 079 osób, w tym również osoby zmarłe i pacjenci, którzy wyzdrowiali i zostali wypisani.

W ten weekend potwierdzono 1169 przypadków koronawirusa, a całkowita liczba zakażeń w Szwecji wynosi 14 385

Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Demoskop, zaufanie do rządu i Urzędu Zdrowia Publicznego gwałtownie wzrosło, informuje Aftonbladet.

Z 50 procentowego zaufania do Urzędu Zdrowia Publicznego w marcu, liczba ta wynosi obecnie 71 procent.

Liczba dla rządu wynosi obecnie 53 procent, w porównaniu z 32 procentami w marcu.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - weekendowy raport

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Ikea otworzy pierwszy sieciowy second-hand

Zrównoważony rozwój staje się coraz istotniejszą kwestią także dla innych przedsiębiorstw. Często mówi się, że to właśnie Ikea daje branży handlu detalicznego...

Dwa statki zderzyły się w cieśninie między Danią a Szwecją

Cieśnina między duńską wyspą Zelandią a Szwecją, łącząca Kattegat z Bałtykiem, stała się miejscem zderzenia statków. Armia duńska...