fbpx

Koronawirus w Szwecji – weekendowy raport

Anders Tegnell, państwowy epidemiolog w Urzędzie Zdrowia Publicznego poinformował, że liczby wskazują na to, że rozprzestrzenianie się infekcji w Szwecji wydaje się ustabilizowane- nawet w przypadku opieki nad osobami starszymi.

Według Urzędu Zdrowia Publicznego w weekendy często występuje opóźnienie w raportowaniu, dlatego trudno jest wyciągnąć jednoznaczne wnioski z przedstawionych wówczas liczb i dlatego ta liczba może być wyższa po weekendzie.

Całkowita liczba zgłoszonych zgonów z powodu koronawirusa osiągnęła 1 540. Dziś 29, a w sobotę 111 osób zmarło z powodu koronawirusa w Szwecji.

Od początku epidemii na oddziale intensywnej opieki zdrowotnej przebywa 1 079 osób, w tym również osoby zmarłe i pacjenci, którzy wyzdrowiali i zostali wypisani.

W ten weekend potwierdzono 1169 przypadków koronawirusa, a całkowita liczba zakażeń w Szwecji wynosi 14 385

Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Demoskop, zaufanie do rządu i Urzędu Zdrowia Publicznego gwałtownie wzrosło, informuje Aftonbladet.

Z 50 procentowego zaufania do Urzędu Zdrowia Publicznego w marcu, liczba ta wynosi obecnie 71 procent.

Liczba dla rządu wynosi obecnie 53 procent, w porównaniu z 32 procentami w marcu.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - weekendowy raport

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...