fbpx

Minister spraw zagranicznych: Mitem jest, że życie w Szwecji toczy się normalnie

Minister spraw zagranicznych Ann Linde zaprosiła zagranicznych dziennikarzy na briefing prasowy w piątek, aby wyjaśnić szwedzką strategię radzenia sobie z epidemią koronawirusa i obalić to, co nazwała „mitem”, że życie w Szwecji przebiega normalnie.

“Szwecja przeciwdziała pandemii Covid-19 dzięki zaleceniom i prawnie wiążącym środkom. Rząd podjął szereg decyzji, które dotyczą całego społeczeństwa. To mit, że życie w Szwecji toczy się normalnie ” Powiedziała Ann Linde

Kilka krajów postanowiło zamknąć dużą część społeczeństwa i poddało populację kwarantannie w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szwecja wybrała inną ścieżkę, która wywołała reakcje na całym świecie.

– W zagranicznych mediach było tak wiele na temat Szwecji, że poczuliśmy potrzebę wyjaśnienia tego. Powiedziała Sara Brynedal z działu prasowego Ministerstwa Zagranicznego

Minister Spraw Społecznych Lena Hallengren, która również była obecna na konferencji powiedziała, że ​​Szwecja działała inaczej na dwa sposoby. Nie zamykając szkół i nie narzucając zasad, które zmuszają ludzi do pozostania w domu. Jednak Szwecja ma zalecenia skierowane do społeczeństwa – najważniejsze z nich to dystans społeczny.

Podczas gdy inne kraje przeszły na tzw. „Blokadę” teraz muszą pomyśleć o tym, jak ponownie otworzyć społeczeństwo, Szwecja ma model, który może działać przez długi czas, powiedział Johan Carlson z Urzędu Zdrowia Publicznego.

“Możemy tak żyć do 2022 roku, jeśli będziemy musieli. Bardziej martwię się o kraje, które całkowicie się zamknęły i nie widzą poprawy.” – powiedział Johan Carlson”

– Jednak w pewnym momencie szwedzka strategia okazała się mniej skuteczna, według Carlsona: jeśli chodzi o zakażenia związane z mieszkaniami domów starców w Szwecji.

Ann Linde poinformowała, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza niepotrzebnych podróży do wszystkich krajów do 15 czerwca.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Minister spraw zagranicznych: Mitem jest, że życie w Szwecji toczy się normalnie

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.