Jakość powietrza w Szwecji nie wydaje się osiągać założonych celów

Szwedzka telewizja SVT informuje, że jakość powietrza w Szwecji nie osiąga wyznaczonych celów.

Wiele gmin w Szwecji przekracza dopuszczalne wartości dla poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Jakość powietrza w Szwecji jest bardzo wysoka w porównaniu do wielu innych krajów, ale w porównaniu do wyznaczonych celów nie jest już tak dobrze. według Johana Genberga Safonta ze Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska, Szwecja odbiega trochę do wyznaczonego celu.

Niektóre Szwedzkie gmin, które przekroczyły wartości dopuszczalne to Gotlandia, Södertälje i Sundsvall, gdzie stężenia grubych cząstek były zbyt wysokie.

Göteborg, Skellefteå, Sztokholm, Uppsala, Umeå i Örnsköldsvik również otrzymały ostrzeżenie, gdy poziomy dwutlenku azotu były tam zbyt wysokie.

Johan Genberg Safont informował również w SVT, że w południowych częściach Szwecji są ogólnie narażona na wyższe stężenia drobnych cząstek w powietrzu niż w części północnej.

Według Johana wynika to z faktu, że emisje pochodzą z innych części kontynentu, a nie z emisji lokalnych, chociaż i one się do tego przyczyniają.

Wcześniej rząd wraz ze szwedzką Agencją Ochrony Środowiska opracował program ochrony powietrza, który ograniczy emisje. Zgodnie z planem Anny Forsgren ze Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska do 2030 r. Planuje się zmniejszyć emisję tlenków azotu o 66 procent do 2030 r. W porównaniu z 2005 r.

Ale szansa, że ​​Szwecja może osiągnąć ten cel jest wizją pesymistyczną, mówi Anna Forsgren ze Szwedzkiej Agencji Ochrony Środowiska. Według niej to właśnie emisje tlenku azotu są największym wyzwaniem do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Musimy wspólnie pracować nad zmianą klimatu i znaleźć rozwiązania, które zarówno zmniejszą emisję zanieczyszczeń powietrza, jak i przynoszą korzyści dla klimatu. Może to być na przykład przejście na samochody elektryczne i korzystanie z transportu publicznego i roweru.

Strona główna Wiadomości Szwecja Jakość powietrza w Szwecji nie wydaje się osiągać założonych celów

Warto przeczytać

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...