fbpx

Kilka osób uciekło z aresztu w Märsta

Siedem osób uciekło z aresztu Urzędu Migracyjnego w Märsta na północ od Sztokholmu. Później znaleziono jedną osobę, ale policja nadal szuka pozostałych siedmiu.

Uciekinierzy wykonali dziurę w klapie wentylacyjnej w pomieszczeniu magazynowym, a następnie powiększyli dziurę w ścianie za pomocą narzędzia podobnej do piły. Z budynku wydostali się łącząc ze sobą prześcieradła, mówi Per Ek, ​​rzecznik prasowy Migrationsverket.

Incydent miał miejsce o pierwszej w nocy w piątek. Policja szuka teraz siedmiu osób, które wciąż są na wolności.

Od czasu do czasu zdarzają się ucieczki, ale nie takie. To jest areszt śledczy, a nie więzienie, mówi Per Ek dodając jeszcze, że na początku września z aresztu uciekło dwanaście osób.

Tommy Harnesk jest kierownikiem aresztu i według niego jednym z wyzwań są zasady kontroli.

– Brakuje nam wsparcia prawnego abyśmy mogli przeprowadzić kontrolę osobistą osób odwiedzających Jeśli odwiedzająca osoba ukryła na przykład brzeszczot w swoim ubraniu, to my nie możemy go znaleźć bo prawo nam na to nie pozwala.

Teraz Migrationsverket  bada ten incydent

Strona główna Szwecja Sztokholm Kilka osób uciekło z aresztu w Märsta

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.