fbpx

Göteborg: małpa uciekła z zoo i błąkała się po mieście. Trafiła do McDonald’s.

Małpa weszła do McDonalda w Göteborg. Nie – nie jest to początek żartu. Mierząca niespełna 20 cm małpka opuściła teren zoo i ruszyła w miasto.

Z “Universeum” – Centrum Naukowego położonego w Göteborgu – uciekł miko czarny. Jest to rodzaj małpy wywodzący się z lasów Ameryki Południowej. Do zdarzenia doszło w środę, około południa. Kilka godzin później zwierzę zostało znalezione w fast-foodowej restauracji.

O 22:40 policja została wezwana do restauracji McDonald’s, zlokalizowanej w dzielnicy Frölunda, na południu miasta. “Byliśmy prawie pewni, że chodzi o uciekinierkę z Universeum – niewiele małp kręci się po ulicach Göteborgu”, żartował Peter Nordengard, rzecznik prasowy lokalnego komisariatu.

Według relacji Nordengarda, z którym rozmawiali dziennikarze TT News Agency, małpka nie przyniosła właścicielom McDonalda żadnych szkód. Co więcej, ponoć do perfekcji opanowała zasady savoir-vivre’u, jakie obowiązują przy stole.

“Była bardzo kulturalna, zachowała pełną higienę. Swoich frytek nie próbowała nawet zanurzyć w sosie bearneńskim”, opowiada Nordengard.Miko czarny uchodzi za bardzo wartościową rasę. Małpka, która wydostała się z Centrum Naukowego, była czarna i mierzyła ok. 15-20 cm.

Nie ustalono, gdzie małpa przebywała zanim trafiła do restauracji. Policjanci podejrzewają, że mogła zostać skradziona, ale nie ma na to żadnych dowodów.

“Być może ktoś podrzucił ją do McDonalda. Nasi oficerowie prowadzą w tej sprawie śledztwo”, wyjaśnił Nordengard.

To nie pierwszy raz, kiedy w którymś ze szwedzkich McDonaldów pojawiają się zwierzęta. W 2016 roku w miejscowości Falköping doszło do incydentu, w którym gośćmi restauracji byli młody mężczyzna oraz… siedzący na jego ramieniu borsuk.Strona główna Szwecja Göteborg Göteborg: małpa uciekła z zoo i błąkała się po mieście. Trafiła do...

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...