fbpx

Szwecja i Dania wkraczają z wielomiliardowym pakietem ratunkowym dla SAS

Szwecja przedstawiła plan pomocy skandynawskim liniom lotniczym SAS w przetrwaniu skutków kryzysu koronawirusowego – Dania również ma wnieść swój wkład.

Szwedzki minister przemysłu Ibrahim Baylan powiedział, że rząd jest skłonny do dofinanfowania do kwoty sięgajacej 5 miliardów koron.

Projekt wymaga zgody ustawodawców.

SAS stwierdził w oświadczeniu, że rząd duński również wniósłby swój wkład w dokapitalizowanie, ale nie przedstawił danych liczbowych.

W swoim oświadczeniu SAS stwierdził, że szacuje, że jego finansowanie potrzebuje około 12,5 miliarda koron, i planuje dostarczyć więcej szczegółów na temat dokapitalizowania i powiązanych środków do końca miesiąca.

Podobnie jak wiele linii lotniczych, grupa SAS została ciężko dotknięta, ponieważ skutki pandemii koronawirusa zniszczyły popyt na podróże lotnicze.

W połowie marca linie lotnicze zatrudniały 90% pracowników, a pod koniec kwietnia SAS ogłosiły zwolnienie 5 000 pracowników, co stanowi około 40% pracowników firmy.

Szwecja i Dania, dwaj najwięksi udziałowcy SAS, już przystąpiły do pomocy przedsiębiorstwu lotniczemu. Na początku maja zgodzili się udzielić 90-procentowej gwarancji na odnawialny instrument kredytowy o wartości 3,3 miliarda koron, dzięki czemu linie lotnicze będą miały większy dostęp do gotówki.

Strona główna Wiadomości Dania Szwecja i Dania wkraczają z wielomiliardowym pakietem ratunkowym dla SAS

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...