fbpx

Szwecja i Dania wkraczają z wielomiliardowym pakietem ratunkowym dla SAS

Szwecja przedstawiła plan pomocy skandynawskim liniom lotniczym SAS w przetrwaniu skutków kryzysu koronawirusowego – Dania również ma wnieść swój wkład.

Szwedzki minister przemysłu Ibrahim Baylan powiedział, że rząd jest skłonny do dofinanfowania do kwoty sięgajacej 5 miliardów koron.

Projekt wymaga zgody ustawodawców.

SAS stwierdził w oświadczeniu, że rząd duński również wniósłby swój wkład w dokapitalizowanie, ale nie przedstawił danych liczbowych.

W swoim oświadczeniu SAS stwierdził, że szacuje, że jego finansowanie potrzebuje około 12,5 miliarda koron, i planuje dostarczyć więcej szczegółów na temat dokapitalizowania i powiązanych środków do końca miesiąca.

Podobnie jak wiele linii lotniczych, grupa SAS została ciężko dotknięta, ponieważ skutki pandemii koronawirusa zniszczyły popyt na podróże lotnicze.

W połowie marca linie lotnicze zatrudniały 90% pracowników, a pod koniec kwietnia SAS ogłosiły zwolnienie 5 000 pracowników, co stanowi około 40% pracowników firmy.

Szwecja i Dania, dwaj najwięksi udziałowcy SAS, już przystąpiły do pomocy przedsiębiorstwu lotniczemu. Na początku maja zgodzili się udzielić 90-procentowej gwarancji na odnawialny instrument kredytowy o wartości 3,3 miliarda koron, dzięki czemu linie lotnicze będą miały większy dostęp do gotówki.

Strona główna Wiadomości Dania Szwecja i Dania wkraczają z wielomiliardowym pakietem ratunkowym dla SAS

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...