fbpx

Apteka w Sztokholmie sprzedaje maseczki za 900 koron

Apteka w Sztokholmie sprzedaje maseczki ochronne jamy ustnej za 900 koron (365 zł)

W przypadku koronawirusa zapotrzebowanie na ochronę jamy ustnej znacznie wzrosło co doprowadziło, że w wielu aptekach brakuje tego produktu.

W Kronas Apotek średnia sprzedaż wzrosła o 220 procent w styczniu oraz lutym w porównaniu z analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wysoki popyt na ochronę jamy ustnej doprowadził do tego, że apteka St Erik w centrum Sztokholmu znacznie podniosła cenę na maseczki ochronne. Opakowanie 50 sztuk maseczek kosztuje 900 koron (365 zł), można również kupić pojedynczą maseczkę w cenie 20 koron.

Klienci złożyli skargę na aptekę do Agencji Ochrony Konsumentów o nieprawidłowych informacjach w cenie, a w skardze stwierdzono, że sprzedawanie środków ochrony jamy ustnej za taką cenę nie jest w porządku.

Gazeta Expressen skontaktowała się z właścicielem apteki, który twierdzi, że nie wie nic o cenach.
– Nie ma prawa ograniczającego ceny produktu, to konsument decyduje, czy cena jest rozsądna, czy nie.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Apteka w Sztokholmie sprzedaje maseczki za 900 koron

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.