Szwedzkie szkoły ponownie zamykają swoje drzwi dla uczniów

Środek ten ma zahamować rozprzestrzenianie się infekcji w Szwecji – powiedział w czwartek premier Stefan Löfven na wspólnej konferencji prasowej z minister edukacji Anną Ekström i dyrektorem generalnym Agencji Zdrowia Publicznego Johanem Carlsonem.

Powiedzieli, że jest to „konieczne”, aby powstrzymać odrodzenie się koronawirusa w całej Szwecji. W Szwecji do tej pory pozytywny wynik uzyskało 273 354 osób, w tym 7036 zgonów.

Decyzja oznacza, że ​​szkoły ponadgimnazjalne (głównie młodzież w wieku około 16-18 lat w Szwecji) będzie musiała wrócić do nauczania online przez resztę semestru, od 7 grudnia do 6 stycznia.

W razie potrzeby zostaną wprowadzone wyjątki, na przykład moduły praktyczne, których nie można odłożyć na później, egzaminy, których nie można przeprowadzić online, szkoły dla nastolatków ze specjalnymi potrzebami oraz osoby uczące się na lekcjach wprowadzających.

Uczniowie szwedzkiego liceum igrają z koronawirusem, by „uodpornić stadnie” rówieśników

Zwracając się do uczniów, Premier Stefan Löfven powiedział: „Ufam, że jesteście mądrzy i rozumiecie, że to nie jest przedłużona przerwa świąteczna. To nie jest dobry pomysł na imprezy z przyjaciółmi, nadal jesteście w szkole i powinniście się uczyć. Chcę zachęcić wszystkich rodziców, aby porozmawiali z dziećmi o tym, jak ważne jest przestrzeganie zaleceń”.

Dyrektor generaln Agencji Zdrowia Publicznego Johan Carlson powiedział, że to agencja podjęła inicjatywę, aby zalecić zamknięcie szkół dla starszych nastolatków.

„Celem jest zmniejszenie zatłoczenia, na przykład w transporcie publicznym. Ale obserwujemy również duże rozprzestrzenianie się infekcji w tym przedziale wiekowym” – powiedział Carlson.

Oczekuje się, że Agencja Zdrowia Publicznego przedstawi nowe wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa na Boże Narodzenie w przyszłym tygodniu.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Greta Thunberg mści się na Donaldzie Trumpie: „wyluzuj, starcze”

Greta Thunberg postanowiła pożegnać Donalda Trumpa, który 20 stycznia zakończył swoją prezydenturę w USA. Nastoletnia aktywistka ekologiczna była przez...

Musisz przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii,...

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...