12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według informacji Aftonbladet. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zgwałcenia dziecka.

Incydent miał miejsce w zeszły czwartek po tym, jak młoda dziewczyna i jej przyjaciółka spotkali się z kilkoma mężczyznami w miejscowym centrum handlowym i zostali zaproszeni do ośrodka dla uchodźców.

Po przyjeździe do ośrodka dla azylantów, 12-latka została rzekomo zgwałcona przez 19-letniego mężczyznę, który według doniesień został aresztowany w piątek wieczorem z powodu podejrzeń o gwałt na dziecku, poinformowała gazeta Aftonbladet.

Maria Granat Hamberg, prawniczka domniemanego gwałciciela, odmówiła komentarza w tej sprawie, a sam ośrodek dla azylantów został w weekend odgrodzony w celu przeprowadzenia śledztwa.

Sprawa ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak afgański imigrant został uniewinniony przez szwedzki sąd apelacyjny, w którym uznano, że mężczyzna, który dokonał gwałtu na dziewczynce, nie znał jej prawdziwego wieku – nie wiedział, że ma do czynienia z osobą małoletnią.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...