fbpx

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według informacji Aftonbladet. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem zgwałcenia dziecka.

Incydent miał miejsce w zeszły czwartek po tym, jak młoda dziewczyna i jej przyjaciółka spotkali się z kilkoma mężczyznami w miejscowym centrum handlowym i zostali zaproszeni do ośrodka dla uchodźców.

Po przyjeździe do ośrodka dla azylantów, 12-latka została rzekomo zgwałcona przez 19-letniego mężczyznę, który według doniesień został aresztowany w piątek wieczorem z powodu podejrzeń o gwałt na dziecku, poinformowała gazeta Aftonbladet.

Maria Granat Hamberg, prawniczka domniemanego gwałciciela, odmówiła komentarza w tej sprawie, a sam ośrodek dla azylantów został w weekend odgrodzony w celu przeprowadzenia śledztwa.

Sprawa ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak afgański imigrant został uniewinniony przez szwedzki sąd apelacyjny, w którym uznano, że mężczyzna, który dokonał gwałtu na dziewczynce, nie znał jej prawdziwego wieku – nie wiedział, że ma do czynienia z osobą małoletnią.

Strona główna Szwecja Imigracja w Szwecji 12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...