Na procesie zeznają obecnie świadkowie obecni w centrum handlowym Åhléns, w które uderzyła ciężarówka rozjeżdżająca przechodniów na Drottninggatan.

W środę przesłuchania skupiają się na tym co działo się 7 kwietnia 2017 wewnątrz sklepu. Podczas składania zeznań na policji wielu świadków opisywało, jak zaczęły na nich przewracać się towary i sklepowe półki.

Prokurator w tej sprawie domaga się, aby podejrzanego terrorystę Rakhmata Akilova uznać również winnym spowodowania zagrożenia życia 15 osób znajdujących się z strefie określonej w śledztwie jako ‘strefa F’.

Po środowych zeznaniach świadków sąd okręgowy w Sztokholmie zajmie się ustalaniem dokładnej sytuacji każdego poszkodowanego od momentu kradzieży przez sprawcę ciężarówki z ulicy Adolf Fredriks Kyrkogata.

W nadchodzących tygodniach zostaną przesłuchani także bliscy 5 osób, które zginęły w wyniku zamachu. 26 kwietnia prokurator ma wygłosić mowę końcową. Akilov przyznał się do dokonania zamachu terrorystycznego i zamordowania przechodniów znajdujących się w zeszłym roku na deptaku handlowym w Sztokholmie.