fbpx

Siedem szkół w Sztokholmie zamkniętych

Szkoły Fundacji Viktora Rydberga w Sztokholmie wysyłają wszystkich swoich uczniów do domu i przenoszą się na kształcenie na odległość. Większość uczniów będzie teraz uczyć się w domu.

W piątek zarząd szkół podał informację, która dotyczy uczniów siedmiu szkół w Sztokholmie. W poniedziałek i wtorek będą ostatnimi dniami nauki w placówkach, a następnie rozpocznie się okres kształcenia na odległość, który trwać będzie do 20 kwietnia.

– Kształcenie na odległość prowadzone będzie przez nauczycieli za pośrednictwem Internetu. Uważamy, że jest to najbezpieczniejsze i najbardziej zrównoważone rozwiązanie w obecnej sytuacji. W ten sposób uczniowie mogą brać udział w nauczaniu w bezpiecznym środowisku, mówi Kristy Lundström, która jest dyrektorem szkół fundacji Viktora Rydberga w rejonie Sztokholmu.

Fundacja szkół Viktora Rydberga pisze na swojej stronie internetowej, że w szkołach zaobserwowano ostatnio dużą nieobecność zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Jest to również jeden z powodów decyzji o kształceniu na odległość.

Miasto Sztokholm nie wprowadzi jednak żadnych drastycznych zmian – szkoły pozostaną otwarte.

W piątek po południu rząd ogłosił, że to od dyrektorów szkół zależy teraz, w porozumieniu z lekarzem kontroli zakażeń, podjęcie decyzji o zamknięciu szkoły.

Wszystkie miejskie szkoły w Sztokholmie zarządzane są przez władze Sztokholmu, a w ich ocenie wszystkie szkoły miejskie pozostaną otwarte.

Miasto Sztokholm uważnie śledzi wydarzenia i ma świadomość, że wcześniej podjęte decyzje mogą się szybko zmienić. Dlatego dyrektor szkół  podstawowych Lee Orbersson jest przekonany, że rząd łagodzi obecnie przepisy i zwiększa możliwość odroczenia roku szkolnego, jeśli okaże się to istotne. Miasto Sztokholm uważnie śledzi wydarzenia i ma świadomość, że wcześniej podjęte decyzje mogą się szybko zmienić. Dlatego dyrektor szkół  podstawowych Lee Orbersson jest przekonany, że rząd łagodzi obecnie przepisy i zwiększa możliwość odroczenia roku szkolnego, jeśli okaże się to istotne.

Według Urzędu Zdrowia Publicznego nie ma obecnie powodu, aby zamykać szkoły, ponieważ dzieci nie chorują na koronawirusa. Dlatego pozostawienie wszystkich uczniów w domu nie miałoby większego wpływu, mówi dyrektor generalny Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson.

Szkolnictwo w Sztokholmie

Liczba przedszkoli980
Liczba dzieci w przedszkolach49 862
Liczba szkół podstawowych252
Liczba uczniów w podstawówce 95 602
Liczba szkół średnich 115
Liczba uczniów w szkołach średnich 39 117
Źródło: Narodowa Agencja Edukacji

– W momencie zamknięcia szkół, pracownicy służby zdrowia, opieki nad osobami starszymi oraz pracownicy zajmujący się zarządzaniem żywnością bądź transportu nie byliby w stanie pracować. Miałoby to negatywny wpływ na społeczeństwo ” – mówi Lee Orberson.

Nowe przepisy w prawie pracy dotyczące zasiłku chorobowego
Raport dnia: Koronawirus w Szwecji

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Siedem szkół w Sztokholmie zamkniętych

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...